هوافضا- علوم هوایی
به مناسبت هفته آگاهی از مغز

مسافران ۵ ایستگاه مترو مورد ارزیابی شناختی قرار می گیرند

مسافران ۵ ایستگاه مترو مورد ارزیابی شناختی قرار می گیرند

به گزارش هوا فضا، همزمان با برگزاری هفته آگاهی از مغز و با هدف آگاهی بخشی به مردم در رابطه با سلامت مغز، با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی و اداره کل سلامت شهرداری تهران، کارکردهای شناختی،  مسافران مترو با نرم افزار کامپیوتری به صورت مجانی در پنج ایستگاه در تهران مورد ارزیابی قرار می گیرند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی ستاد علوم شناختی پایگاه های شناختی به مدت سه روز از امروز ۸ تا روز ۱۰ اسفند ماه جاری در ایستگاه های مترو "تئاتر شهر"، "امام خمینی"، "فرهنگسرا"، "تجریش" و "میدان صنعت" از ساعت 10 تا 13 به ارزیابی کارکردهای شناختی افراد در گروههای سنی مختلف می پردازند.
این رویداد با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فنآوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، توسط گروه علمی سیناپس با همکاری شهرداری تهران و معاونت فرهنگی و اجتماعی راه آهن شهری تهران و حومه ( مترو) و در 5 ایستگاه برگزار می گردد.
هشتمین سال متوالی هفته آگاهی از مغزدر کشورمان با هدف افزایش سرمایه شناختی با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری کار خویش را شروع کرد.
مراسم افتتاحیه هشتمین سال متوالی هفته آگاهی از مغز با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و با شعار «تحصیل، پژوهش و اشتغال درعلوم اعصاب و شناختی» برگزار شد.
دکتر "سید محمد مهدوی "دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی دراین رویداد ضمن اشاره به اهمیت رونق بازار کسب و کار و طراحی و تولید محصولات فناورانه شناختی در سطح جامعه، اظهار داشت: حمایت این ستاد از کارآفرینان حوزه های علوم شناختی مداوم و هدفمند است.
وی ادامه داد: در این رویداد برنامه های متنوعی برای ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی، گسترش آگاهی و شناخت نسبت به ساختار مغز در نظر گرفته شده است که به مدت یک هفته این برنامه ها اجرا می گردد. این برنامه ها در جهت ارتقای بهداشت و توانمندسازی مغز و راه های پیشگیری از کاهش توانایی مغز خواهد بود.1401/12/08
13:53:39
0.0 / 5
348
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا