هوافضا- علوم هوایی
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران:

حکیم سبزواری اندیشه های فلسفی را با رویکرد جدید ارائه کرد

حکیم سبزواری اندیشه های فلسفی را با رویکرد جدید ارائه کرد

به گزارش هوا فضا، سبزوار ـ رییس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران اظهار داشت: حکیم سبزواری با آفرینش آثار برجسته و شاخص توانست اندیشه های فلسفی و حکمت اسلامی را با نگاهی جدید عرضه نماید.به گزارش هوا فضا به نقل از مهر، محمود شالویی ظهر دوشنبه در هشتمین همایش ملی حکیم سبزواری در سبزوار اظهار داشت: حکیم سبزواری از نوابغ روزگار در زمینه اندیشه و حکمت اسلامیِ ایرانی است که با آفرینش آثار برجسته و شاخص توانست اندیشه های فلسفی و حکمت اسلامی را با نگاهی جدید عرضه نماید.
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران بیان کرد: در حقیقت می توان اظهار داشت که آنچه که در اندیشه بزرگانی همچون ملاصدرا و میرداماد در زمینه فلسفه عبور می کرده، در اندیشه های حاج ملاهادی سبزواری تبلور عینی یافته است.
وی اضافه کرد: حکیم سبزواری با کشف حقایقی از عالم هستی در سیرت های فلسفی و پیوند آن با مسیرهای عرفانی و راههای قلبی و درونی، توانست ترکیبی از حکمت و معرفت را درهم آمیخته و طرحی نو درافکند.
شالویی بیان کرد: امروز مسیر حقیقت شناسی نیازمند توجه به فلسفه اسلامی و حکمت است که با بهره بردن از معرفت فلاسفه بزرگ اسلامی چون حکیم سبزواری و اندیشه های تابناک آنان، راههای نوی به روی جویندگان و علاقه مندان گشوده می شود.
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران اضافه کرد: با توجه به این که کتب حکیم سبزواری به زبان آن روزگار و نیز با لغات ویژه فلسفه نوشته شده است قابلیت فهم عمومی این متون در گرو نوشتن شرحی بر این آثار است تا مورد اقبال بیشتر دانشجویان و جوانان در محیط دانشگاهی و آموزش وپرورش قرار گیرد.

1401/12/11
14:36:56
0.0 / 5
257
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا