هوافضا- علوم هوایی
دهقانی فیروزآبادی در دیدار با نخبگان حوزوی:

تجربه نخبگان علوم انسانی به استقرار حکمرانی اقتصاد دانش بنیان کمک می کند

تجربه نخبگان علوم انسانی به استقرار حکمرانی اقتصاد دانش بنیان کمک می کند

به گزارش هوا فضا، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری در دیدار با تعدادی از نخبگان حوزوی، اظهار داشت: تجربه نخبگان علوم انسانی به استقرار حکمرانی اقتصاد دانش بنیان کمک می نماید.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، در این جلسه که با حضور حجت الاسلام والمسلمین سعید کرمی مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی نهاد رهبری در دانشگاه ها، شقایق حق جوی جوانمرد سرپرست مرکز توسعه فناوری های راهبردی و تعدادی از دانش آموختگان دانشگاهی و حوزوی برگزار شد، ضرورت و چگونگی نقش آفرینی نخبگان علوم انسانی و حوزوی در توسعه اقتصاد دانش بنیان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
روح الله دهقانی فیروزآبادی در این جلسه با اشاره به اینکه حلقه مفقوده ای که در حکمرانی دانش بنیان کمتر مورد توجه قرار می گیرد، علوم انسانی است، افزود: اقتصاد دانش بنیان برمبنای یک تصور غلط عمدتاً به حوزه فناوری و علوم فنی و مهندسی محدود می شود، اما در تمام دنیا و نمونه های موفق استقرار حکمرانی اقتصاد دانش بنیان، علوم انسانی است که حرف اول را می زند. دوستان حوزوی که تجربه دانشگاه دارند، می توانند این زمینه را فراهم آورند تا با کمک علوم انسانی، حکمرانی اقتصاد دانش بنیان محقق شود.
وی با اشاره به اینکه از ظرفیت نخبگان حوزه و دانشگاه بطور همزمان استفاده خواهد شد، اضافه کرد: معاونت علمی و فناوری مختص دانشگاهیان نیست و طلاب و عالمان حوزوی، نقشی راهبردی را در بخش مهمی از اقتصاد دانش بنیان ایفا می کنند.
رئیس بنیاد ملی نخبگان بیان کرد: بااینکه در دنیا آن چه اقتصاد دانش بنیان را پیش می برد، علوم انسانی است، اما آن چه بیشتر روی آن تمرکز بوده، عمدتاً حوزه های فنی و مهندسی و پزشکی است؛ تلاش می نماییم تا این رویه به کمک پررنگ تر کردن نقش نخبگان علوم انسانی در عرصه اقتصاد دانش بنیان، اصلاح گردد.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری با اشاره به همخوانی فضای ساده زیستی و روحیه جهادی طلبگی با ماهیت اقتصاد دانش بنیان اشاره کرد: آن چه که در اقتصاد دانش بنیان حرف اول را می زند، نیروی انسانی پرتلاش، انگیزه مند و دانش آموخته است، می دانم که این ظرفیت در طلبه های جوان و خلاق حوزه های علمیه نیز وجود دارد و استفاده از این ظرفیت می تواند تحولاتی چشم گیر را در عرصه حکمرانی اقتصاد دانش بنیان بوجود آورد.
دهقانی فیروزآبادی اظهار امیدواری کرد افزایش نشست های تعامل هم اندیشی با اصحاب حوزه، بتواند راه را جهت استفاده هرچه بیش از ظرفیت علوم انسانی در زمینه اقتصاد دانش بنیان هموار کند.
منبع:

1401/12/25
12:54:36
0.0 / 5
262
تگهای خبر: دانش بنیان , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا