هوافضا- علوم هوا فضا
با همكاری محققان چند كشور محقق شد؛

طراحی مواد مهندسی شده زیستی با فعالیت ضد میکروبی

طراحی مواد مهندسی شده زیستی با فعالیت ضد میکروبی

هوا فضا: عضو هیئت علمی دانشگاه دامغان با همکاری پژوهشگرانی از بریتانیا، ایتالیا، پرتغال، چین و... موفق به چاپ مقاله ای با عنوان مواد مهندسی شده زیستی با فعالیت ضد میکروبی انتخابی در پزشکی شد.به گزارش هوا فضا به نقل از وزارت علوم، احسان نظرزاده، عضو هیئت علمی دانشکده شیمی دانشگاه دامغان در این خصوص اظهار داشت: قارچ ها و باکتری ها، انسان را به عفونت ها و بیماریهای بی شماری مبتلا می کنند. به طور معمول بیشتر عوامل ضدمیکروبی که برای مبارزه با میکروب ها مورد استفاده قرار می گیرند، میکروارگانیسم های کومنسال‎ و بیماری زا را بدون تبعیض مورد هدف قرار می دهند. امروزه برای تشخیص و مبارزه با گونه های میکروفلورا بیماری زا، مواد مهندسی شده جدید ضدمیکروبی تولید شده اند که بطور انتخابی باکتری ها و قارچ های خاص را هدف قرار می دهند.
وی اظهار داشت: این مقاله به بررسی و طراحی مواد ضدمیکروبی می پردازد که بطور انتخابی با جامعه خاصی از میکروب ها همچون سویه های باکتری گرم مثبت و گرم منفی و همین طور قارچ ها مبارزه می کنند. پیشرفت های اخیر در استراتژی تعدیل ایمنی ضد میکروبی درمان عفونت های میکروارگانیسمی را با خاصیت بالا امکان پذیر می کند.
این مقاله خواننده مشتاق را قادر می سازد تا رویکردها و ترکیبات جدیدی برای کاربردهای ضد باکتری و ضد قارچ انتخابی، طراحی کند.
گفتنی است، این مقاله در مجله Military Medical Research با ضریب تاثیر ۳۴/۹۱ انتشار یافته است.
برای دسترسی به متن مقاله به لینک زیر مراجعه کنید https: //link.springer.com/article/۱۰.۱۱۸۶/s۴۰۷۷۹-۰۲۳-۰۰۴۴۳-۱

1402/01/01
14:39:43
0.0 / 5
740
تگهای خبر: طراحی , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا