هوافضا- علوم هوایی

پشتیبانی از ۴۰۰ طرح تحقیقاتی علوم شناختی در سالهای اخیر

پشتیبانی از ۴۰۰ طرح تحقیقاتی علوم شناختی در سالهای اخیر

به گزارش هوا فضا، در سالهای اخیر ۴۰۰ طرح تحقیقاتی و پژوهشی در حوزه دانش علوم شناختی توسط ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی حمایت شدند.به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، با هدف ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی و بهره مندی محققان، پژوهشگران و اساتید مراکز علمی و دانشگاهی درسطح کشور از چترهای حمایتی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، درسال های اخیر در ۱۸ مرحله از فراخوان پشتیبانی از طرح های پژوهشی از جانب این ستاد ۴۰۰ طرح مطالعاتی و تحقیقاتی زیر پوشش حمایت های این ستاد قرار گرفتند.

از مجموع طرح های تحقیقاتی تحت حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، تابحال ۲۰۰ طرح با برخورداری از حمایت های این ستاد به اتمام رسید و به همین تعداد طرح دیگر در حال اجرا می باشد.

با اجرای سیاست های راهبردی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی و در نتیجه حمایت های این ستاد طرح های گوناگونی در زمینه نگاشت مغز، ایمپلنت های مغزی، ارتباط بین مغز و ماشین و سایر حوزه ها به اجرا در آمد.

ساخت انواع دستگاههای تصویربرداری از مغز، ثبت سیگنال های مغزی و تحریک مغزی همچون دست آوردهای اجرای طرح های تحقیقاتی در امر تولید و ساخت فناوری های شناختی در کشور به شمار می آید.

ستاد توسعه علوم و فناوریهای شناختی برای ترویج و ارتقای دانش درحوزه های علوم شناختی و فنآورانه و هم پیشبرد اجرای طرح های تحقیقاتی، در حال حاضر با بیشتر از دو هزار تن از اساتید، محققان و متخصصان در یکصد مرکز علمی، پژوهشی و دانشگاهی در استانهای مختلف کشور همکاری و مشارکت دارد.

در سال قبل در هشت مرحله فراخوان این ستاد یکصد و شصت طرح تحقیقاتی توسط مراکز علمی و پژوهشی برای برخورداری از چترحمایتی ستاد در زمینه های روانشناسی، فناورانه، نگاشت مغز، مدیریت، آموزش و پرورش، توانبخشی شناختی و علوم اعصاب ارائه شد که بیشتر از پنجاه طرح مورد تصویب قرار گرفت.

ستاد توسعه علوم و فناوریهای شناختی در جهت اهداف و سیاست های راهبردی تلاش می کند با پشتیبانی از طرح های پژوهشی فناورانه و استفاده از امکانات و ظرفیت های داخلی، فرصت های لازم برای ترویج و توسعه دانش علوم شناختی در کشور را فراهم آورد و با تأمین نیازهای این حوزه، زمینه دستیابی به خودکفایی و کاهش وابستگی ها حاصل شود.

منبع:

1402/01/10
21:35:57
0.0 / 5
319
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , فناوری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا