هوافضا- علوم هوایی

۶۰ پژوهش سرا، حلقه اتصال مدارس به بازیگران زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور

۶۰ پژوهش سرا، حلقه اتصال مدارس به بازیگران زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور

به گزارش هوا فضا، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با اشاره به اینکه 60 پژوهش سرای حلقه اتصال مدارس به بازیگران زیست بوم فناوری و نوآوری شده اند، اظهار داشت: برای خودکفایی در تامین نیازهای کشور به تربیت نیروی انسانی ماهر در سطوح ابتدایی آموزش نیاز داریم.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، مصطفی قانعی اظهار نمود: کسب رتبه دهم جهانی و تبدیل شدن ایران به قطب اول منطقه در زمینه زیست فناوری یکی از اتفاقات قابل توجه و ویژه ای است که به همت دانشمندان و جوانان ایران زمین و با حمایت های نهادها و بازیگران زیست بوم فناوری و نوآوری رخ داده است.
وی با بیان اینکه حفظ و ارتقای این دستاورد یکی از اولویت های ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری است، اضافه کرد: توانمندی های موجود علمی و دانشی کشور این نوید را می دهد که در آینده دیگر در حوزه دارو و واکسن نیازی به بازارهای خارجی نداشته باشیم.
به نقل از ایشان، دستیابی به چنین هدف مسلتزم توانمندسازی و تربیت نیروی انسانی از سطح مدارس است؛ دانش آموزانی که می توانند به عنوان بازوان کارآمد زیست بوم فناوری و نوآوری انتخاب شوند و آینده علمی و فناورانه کشور را تضمین کنند.
قانعی خاطرنشان کرد: برای ورود فعال مدارس به این حوزه؛ باید یک اتصال معنادار و پایدار میان مدارس، دانشگاه ها، استارتاپ ها و صنعت ایجاد شود. با همین هدف هم اکنون با ۶۰ پژوهش سرا در سطح کشور قراردادهایی عقد شده است.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، وی ورود مباحث تخصصی زیست فناوری به کتب درسی و تغییر سرفصل ها و موضوعات آموزشی کتاب های زیست شناسی مدارس را هم ضروری دانست و اظهار داشت: همه این اقدامات در کنار هم می تواند در تامین نیروی انسانی متخصص و کارآمد در زمینه زیست فناوری مؤثر باشد.
منبع:

1402/01/20
11:39:47
0.0 / 5
430
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا