هوافضا- علوم هوا فضا

عرضه خدمات تجاری سازی از جانب 413 شرکت دانش بنیان

عرضه خدمات تجاری سازی از جانب 413 شرکت دانش بنیان

به گزارش هوا فضا، با عنایت به اهمیت مبحث تجاری سازی و فروش محصولات برای شرکتهای دانش بنیان بعنوان یکی از چالش های اصلی این شرکت ها، ۴۱۳ شرکت دانش بنیان در حوزه خدمات تجاری سازی ارزیابی شده و الان درحال فعالیت هستند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکتهای دانش بنیان، شرکت هایی که در حوزه تجاری سازی و عرضه خدمات تجاری در جهت رونق کسب وکارهای دانش بنیان فعالیت دارند را بعنوان شرکت تجاری سازی مورد تأیید قرار می دهد.
شرکتهای تایید شده بر مبنای آئین نامه ارزیابی شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان نوع ۱، نوع ۲ و نوع ۳ (مستعد دانش بنیان) مصوب کارگروه ارزیابی شرکتهای دانش بنیان، ارزیابی و تأیید شده اند.
بر مبنای ارزیابی های انجام شده، از میان ۴۱۳ شرکت دانش بنیان فعال در حوزه تجاری سازی، دو شرکت نوع ۱، ۳۶۹ شرکت نوع ۲ و ۴۲ شرکت نوع ۳ هستند.
برهمین اساس شرکتهای تولیدی و نوپای نوع ۲ یا نوع ۳ (مستعد دانش بنیان)، مشمول معافیت مالیاتی نخواهند بود.
معیار ارزیابی شرکتهای فعال در حوزه خدمات تجاری سازی در نوع یک اینست که تمامی کالاها و خدمات باید در حوزه فناوری های بالا یا متوسط به بالا باشند.
همینطور معاونت توسعه شرکتهای دانش بنیان، شرکتهای نوع ۲ را بر مبنای این که کالاهای عرضه شده، باید درحال تولید بوده یا حداقل در حد نمونه آزمایشگاهی (با قابلیت بررسی فنی) ساخته شده باشند، ارزیابی می نماید و خدمات این شرکت ها هم باید دارای اسناد فروش باشند.
بر همین اساس، معیار ارزیابی شرکتهای نوع ۳ فعال در حوزه خدمات تجاری سازی هم باید بگونه ای باشد که شرکت طراحی اساسی و قابل توجهی مبتنی بر فعالیتهای تحقیق و توسعه انجام داده باشد.
خدمات ارزیابی، خدمات حقوقی و مالکیت فکری، خدمات تبادل فناوری، خدمات توسعه بازار همچون عناوین کالا و محصولات حوزه فناوری در قسمت خدمات تجاری سازی است.
همینطور از دیگر محورهای عناوین و خدمات شرکتهای دانش بنیان در حوزه تجاری سازی میتوان به خدمات مالی و سرمایه گذاری، خدمات مالی و کسب و کار، شتابدهی و توسعه گری نواحی نوآوری و خدمات سیاستگذاری اشاره نمود.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، معیار ارزیابی شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان درحال تغییر بوده و بزودی اطلاع رسانی می شود.
منبع:

1402/02/14
15:00:15
0.0 / 5
328
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا