هوافضا- علوم هوایی

درخواست وزیر علوم از صنایع نفتی برای بهره گیری از ظرفیت دانشی دانشگاه ها

درخواست وزیر علوم از صنایع نفتی برای بهره گیری از ظرفیت دانشی دانشگاه ها

به گزارش هوا فضا، وزیر علوم از صنایع پتروشیمی خواست تا نیازهای فناورانه خویش را در سامانه نظام ایده ها و نیازها به ثبت برسانند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، محمدعلی زلفی گل امروز در مراسم انعقاد تفاهمنامه میان وزارت علوم و شورایعالی عتف با مدیرعامل صنایع پتروشیمی خلیج فارس در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران، اظهار داشت: به یمن انقلاب اسلامی شرایطی در کشور بوجود آمده است که شعار استقلال آزادی تحقق پیدا کرده است و امروز شاهد این هستیم که در هر عرصه از علم و فناوری، دانشمندان و دانش پژوهان ما اثربخش هستند.
زلفی گل با اشاره به اینکه اگر امروز از صنایع بزرگ کشور بازدید به عمل آوریم به ما حس غرور دست می دهد، افزود: وزارت علوم به واسطه پشتیبانی عظیم دانشی که در اختیار دارد و همینطور حضور دانشمندان و دانش پژوهانی که در دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری مشغول به کار هستند، می تواند امروز تفاهمنامه ای را به امضا برساند و یقین حاصل کند که این ظرفیت عظیم دانشی در خدمت صنایع کشور همچون صنایع پتروشیمی قرار خواهد گرفت.
وزیر علوم ضمن اشاره به امضای این تفاهمنامه با صنایع پتروشیمی، اظهار داشت: شرایطی فراهم گشته است که ما بتوانیم در جهت ارتقای دانشگاه و صنعت گام برداریم و شرایطی را مهیا نماییم که اساتید دانشگاه های ما بتوانند از راه این تفاهمنامه ها ارتباطاتی با صنایع مختلف بخصوص پتروشیمی خلیج فارس داشته باشند.
وی ضمن اشاره به سامانه نظام ایده ها و نیازها در وزارت علوم، اظهار نمود: وظیفه این سامانه اینست که تمامی نیازهای صنایع خصوصی و دولتی در این سامانه ثبت شده و آنرا در معرض دید دانشمندان بگذارد.
وزیر علوم اظهار امیدواری کرد که با دستور اکید رئیس صنایع پتروشیمی خلیج فارس، نیازهای صنایع پتروشیمی در این سامانه به ثبت برسد تا از ظرفیت جامعه فهیم و فرهیخته دانشگاهی برای ارتباط با این صنعت به نحو بهتری بهره مند شویم.1402/02/31
11:41:27
0.0 / 5
298
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا