هوافضا- علوم هوایی
پناهی:

زمینه های فناوری سلامت در راستای تقویت و رشد تولید در اقتصاد سلامت سازماندهی شده است

زمینه های فناوری سلامت در راستای تقویت و رشد تولید در اقتصاد سلامت سازماندهی شده است

به گزارش هوا فضا، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت در امتداد نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری با عنوان ˮمهار تورم و رشد تولیدˮ، برنامه های این معاونت در حوزه توسعه و تقویت زیرساخت های فناوری سلامت را برشمرد و اظهار داشت: زمینه های فناوری سلامت در راستای تقویت و رشد تولید در اقتصاد سلامت سازماندهی شده است.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر یونس پناهی اظهار داشت: طبق برنامه ریزی ها اقدامات لازم در چهار بخش تدوین نقشه راه فناوری حوزه سلامت کشور، توسعه و تقویت شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت، توسعه و تقویت زیرساخت های مراکز رشد، مراکز نوآوری و توسعه و تقویت زیرساخت های پارک های علم و فناوری سلامت دسته بندی شده اند. امید داریم با اجرای این برنامه ها روند نیل به اهداف تعیین شده متناسب با شعار سال تسهیل شود.
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با اشاره به تدوین نقشه راه فناوری حوزه سلامت کشور در گام نخست، اشاره کرد: سه حوزه اصلی ایجاد نظام ارزیابی کمی و کیفی فناوری حوزه سلامت کشور GII، افزایش راندمان اتاق تمیز و ایجاد بستر تولید و عرضه محصولات حوزه فناوری سلامت ذیل ساختار وزارت بهداشت در برنامه های معاونت گنجانده شده است.
وی افزود: از یک سو افزایش شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت و افزایش میزان محصولات تجاری سازی شده و اختراعات و از طرف دیگر ارائه مشاوره تخصصی به شرکتها جهت افزایش دانش فنی آنها بدون تردید توسعه و تقویت شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت را در پی خواهد داشت. تا حالا سه سال پی در پی شرکت های دانش بنیان سلامت در هر سه حوزه تجهیزات پزشکی، دارو و فرآورده های دارویی تشخیص و درمان و فناوری های زیستی روند صعودی داشته اند.
به نقل از معاونت تحقیقات وفناوری وزارت بهداشت، دکتر پناهی به گسترش زیرساخت های مراکز رشد اشاره و اظهار داشت: هم اکنون ۹۸ مرکز رشد سلامت در کشور فعال است که ۸ مرکز در سال قبل به راه افتاده است. قدمهای بعدی علاوه بر افزایش کمی مراکز رشد تصویب چارت مراکز رشد، توسعه مراکز رشد خصوصی، تاسیس مراکز نوآوری تخصصی در مراکز رشد کشور و همین طور تاسیس مراکز نوآوری خصوصی در نظر گرفته شده است.
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۶ پارک علم و فناوری سلامت در کشور فعال می باشند که بیش از ۶۱ شرکت در آنها مستقرند که موفق به تولید ۱۴۸ محصول شده اند، اشاره کرد: ادامه این روند افزایشی و کمک به راه اندازی و توسعه پارک های علم و فناوری سلامت در برنامه معاونت قرار دارد. همچنین باید اساسنامه تیپ پارک های فناوری سلامت جهت تسهیل در فعالیت ها اصلاح گردد و جهت نظارت بر عملکرد این بخش مطابق با اهداف تعیین شده ارزیابی عملکرد پارک ها نیز از موارد ضروری بشمار می رود.
منبع:

1402/03/08
12:30:01
0.0 / 5
263
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا