هوافضا- علوم هوا فضا

توسعه همکاری فناورانه ایران و برونئی

توسعه همکاری فناورانه ایران و برونئی

هوا فضا: وزیر خارجه برونئی از دستاوردهای شرکت های دانش بنیان ایران بازدید کرد و خواهان توسعه همکاری دو کشور شد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، اریوان یوسوف، وزیرخارجه برونئی از «خانه نوآوری و فناوری ایران در تهران»(I-hit) بازدید کرد.
سید مجتبی قدمگاهی، سرپرست دفتر توسعه کسب وکار بین الملل مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری در این خصوص اظهار داشت: خیلی از دستاوردهای خانه نوآوری و فناوری در مقایسه با محصولات خارجی برای وزیر امور خارجه برونئی جالب توجه بود؛ برای اینکه ایران در وضعیت تحریمی است ولی توانسته از نظر تکنولوژی به پیشرفت های قابل توجهی برسد.
وی افزود: در این بازدید هربال و گیاهان دارویی همچون بخشهایی بودند که برای توسعه همکاری فناورانه مورد توجه وزیر خارجه برونئی قرار گرفت.
سرپرست دفتر توسعه کسب وکار بین الملل مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری با اعلان اینکه این کشور از جمعیت پایینی برخوردارست و کشوری ثروتمند شمرده می شود، اظهار داشت: باتوجه به پیوستگی های فرهنگی دو کشور که هر دو مسلمان هستند، شرکت های طب اسلامی و گیاهان دارویی مشتاق همکاری با ایران و شرکت های دانش بنیان بودند.
به گزارش روابط عمومی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، اقتصاد کشور برونئی بر پایه صادرات نفت، گازطبیعی، الوار و کائوچو استوار است. برونئی بواسطه استخراج فراوان نفت و گاز یکی از کشورهایی است که بالاترین درآمد سالانه را از ذخایر طبیعی خود دارد.
منبع:

1402/03/19
14:01:58
0.0 / 5
434
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا