هوافضا- علوم هوایی

تمدید عرضه ایده ها در چالش تجهیزات تجاری تا ۱۰ تیر

تمدید عرضه ایده ها در چالش تجهیزات تجاری تا ۱۰ تیر

هوا فضا: دومین چالش ارتقای ستاپ آزمایشگاهی به تجهیزات تجاری تا 10 تیرماه تمدید گردید.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، در دومین فراخوان چالش ارتقای ستاپ آزمایشگاهی به تجهیزات تجاری، از پژوهشگران و نخبگان کشور دعوت می شود تا با ثبت طرح تجهیز خود، بعد از ارزیابی اولیه و کسب امتیاز لازم، از حمایت های لازم برای ساخت نمونه تجاری تجهیز و امکان فروش آن به دیگر مراکز بهره مند شوند.
تجهیزات در رابطه با حوزه فناوری نانو مطابق با استاندارد ISO/TS ۱۸۱۱۰ به دو دسته "تجهیزات تولید نانو ذرات" (نانوذره، نانوپودر، نانو لوله، نانو پوشش، نانو الیاف، نانو ساختار و…) و "تجهیزات مشخصه یابی نانو مواد" (تجهیزاتی که برای تعیین اندازه، مورفولوژی، جنس و فاز جزء نانومتری نیز مورد استفاده قرار می گیرند) تقسیم می شوند و تنها آن تجهیزاتی مشمول حمایت قرار می گیرند که در یکی از دو دسته تجهیز قرار گیرند.
در این مرحله شرکت کنندگان فرصت دارند تا ۱۰ تیر ماه ۱۴۰۲ با مراجعه به سایت برنامه چالش های فناوری و نوآوری به آدرس innoten.ir مبادرت به ارسال طرح پیشنهادی یا طرح مفهومی تجهیز خود در قالب تکمیل فرم ثبت نام و پاسخ به سؤالات کنند.
پیشرفت در عرصه فناوری نانو از اولویت های کشور طی سالهای اخیر به شمار می آید و این مهم مستلزم توسعه تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز این حوزه و ایجاد توانمندی برای ساخت است. درباب توسعه تجهیزات و ماشین آلات صنعتی حوزه نانو، رصد پژوهش های انجام شده حاکی از آنست که محصولات و تجهیزات بسیاری با کاربردهای مختلف در دانشگاه ها، مراکز پژوهشی، تحقیقاتی و صنعتی توسعه یافته است.
هدف از برگزاری این فراخوان، پشتیبانی از ایده ها و طریق پیوند ایده ها، طرح های نوآورانه و توانمندی های صنعتی حوزه فناوری نانو به چرخه تولید است تا نیازهای مختلف بخش های پژوهشی و صنعتی مرتفع شود. همین طور با تبدیل ستاپ های آزمایشگاهی برآمده از طرح های پژوهشی و تحقیقاتی به تجهیز تجاری گامی مؤثر در توسعه و بومی سازی تجهیزات راهبردی حوزه فناوری نانو برداشته شود.
طرح های ارسال شده باید از بازار قابل توجه و دارا بودن قیمت تمام شده رقابتی با محصول خارجی برخوردار باشند. تجهیزات مورد حمایت می توانند شامل تجهیزات در مقیاس های آزمایشگاهی، نیمه صنعتی و صنعتی باشند.
به نقل از ستاد نانو، همین طور ستاپ اولیه تولید شده و امکان بهره برداری، قابلیت ارتقا و تبدیل شدن به تجهیز (قابلیت پکیج شدن، دارا بودن اتوماسیون و تکرارپذیری نتایج) را داشته باشد. مقیاس پذیری تجهیز (قابلیت ارتقا از تولید در مقیاس آزمایشگاهی به نیمه صنعتی و صنعتی) در ارتباط با ستاپ های تولید نانومواد از ملاک های ارزیابی است.
منبع:

1402/03/29
13:12:59
0.0 / 5
320
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا