هوافضا- علوم هوایی

تدوین برنامه ویژه ستاد فناوری های مواد و ساخت پیشرفته در راستای محرومیت زدایی در کشور

تدوین برنامه ویژه ستاد فناوری های مواد و ساخت پیشرفته در راستای محرومیت زدایی در کشور

هوا فضا: دبیر ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری از تدوین برنامه ای ویژه در راستای محرومیت زدایی آگاهی داد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، صادق صادق زاده ضمن اشاره به اهمیت برگزاری رویدادهایی همچون نمایشگاه آبادیران در عرصه توسعه فناوری های روز، اظهار داشت: ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته به عنوان یکی از بازوهای فکری و اجرائی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان در امتداد تحقق ماموریت های ستاد و درجهت محرومیت زدایی برنامه ویژه ای را تدوین کرده که به زودی ابلاغ و اجرا خواهد شد.
وی همین طور اشاره کرد: توسعه فناوری ساخت افزایشی در امتداد نقش آفرینی در انقلاب صنعتی چهارم و کاربرد آن در مناطق محروم منجر به محرومیت زدایی پایدار در بعضی از مناطق کشور می شود.
صادق زاده با اشاره به اهمیت فناوری های نوظهور و خصوصا ساخت پیشرفته، اظهار داشت: در آینده نزدیک و با همت نهادهای مرتبط تلاش خواهیم کرد زمینه رشد و شکوفایی این مهم را فراهم نماییم.
به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، دبیر ستاد فناوری های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی اضافه کرد: مشاهده شرکت های فعال در نمایشگاه آبادیران که با مدل شبکه سازی نیروی کار در مناطق محروم و ساخت قطعات با فناوری ساخت افزودنی را در دستور کار خود دارند، سبب دلگرمی و انگیزه مضاعف ما برای سرعت بخشیدن به طی این مسیر خواهد شد.
نمایشگاه فناوری ها و محصولات محرومیت زدا (آبادیران) توسط معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری طی روزهای ۲۳ تا ۲۵ خرداد در محل مصلای بزرگ امام خمینی (ره) و با مشارکت ۲۸ دستگاه و نهاد دولتی و خصوصی فعال در حوزه محرومیت زدایی همچون بنیاد مستضعفان، کمیته امداد امام خمینی(ره) و ستاد اجرائی فرمان امام(ره) انجام شد.
منبع:

1402/03/31
09:54:14
0.0 / 5
387
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا