هوافضا- علوم هوا فضا
بنیاد علم ایران اعلام كرد؛

پژوهش های عمیق شرکت های دانش بنیان حمایت می شوند

پژوهش های عمیق شرکت های دانش بنیان حمایت می شوند

هوا فضا: بنیاد ملی علم ایران به عنوان حلقه اتصال دانشگاه و صنعت، فراخوانی را درباب رفع مشکلات و چالش های دانش بنیان ها و پشتیبانی از پژوهش عمیق این شرکتها ارائه داد.به گزارش هوا فضا به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، بر طبق این فراخوان که از طرف بنیاد علم ایران اعلام شده است، مشکلات و چالش های شرکت های دانش بنیان تا ۳۱ تیرماه سال جاری بررسی و رفع می شود.
بنیاد علم ایران (صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور) در امتداد ماموریت گرا شدن تحقیقات و پشتیبانی از طرح های پژوهشی که به تکنولوژی روز دنیا می پردازد، فراخوانی را با عنوان برنامه پشتیبانی از پژوهش عمیق شرکت های دانش بنیان اعلام نموده است.
زمان بررسی مشکلات و چالش های شرکت های دانش بنیان در این فراخوان از ۲۳ اردیبهشت ماه لغایت ۳۱ تیر ماه سال جاری خواهد بود.
در همین راستا، مصطفی امینی، مدیر برنامه پشتیبانی از پژوهش شرکت های دانش بنیان بنیاد علم اعلام نمود: این فراخوان به شرکت های دانش بنیان این امکان را می دهد که در امتداد حل چالش های اساسی در صنعت از حمایت بنیاد علم بهره مند شوند.
وی همین طور بیان کرد: در این فراخوان بناست تا از پژوهش های عمیق شرکت های دانش بنیان حمایت شود. بدین سان که آن دسته از شرکت های دانش بنیانی که نیازهای پژوهشی پر ریسک دارند، در این فراخوان، نیازهای شرکت خودرا بوسیله سامانه کایپر صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور به بنیاد علم اعلام می کنند.
امینی اشاره کرد: در ادامه، سیستم بررسی و داوری نیازها توسط همکاران صندوق به انجام می رسد و اگر مشخص شود که پژوهش پر ریسک مورد نیاز شرکت دانش بنیان، جزء نیازهای با اولویت بالای کشور باشد و داوران هم این مساله را تأیید کنند، وارد فاز دوم خواهد شد.
مدیر برنامه پشتیبانی از پژوهش شرکت های دانش بنیان بنیاد علم همین طور اضافه کرد: بر طبق این طرح ۸۰ درصد هزینه مربوط به پروژه تا سقف ۲۰ میلیاردریال بر عهده صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور است و ۲۰ درصد باقی مانده نیز توسط شرکت دانش بنیان پرداخت می شود.
وی اشاره کرد: این مبلغ جهت تامین هزینه های حق التحقیق پژوهشگر، خرید تجهیزات و مواد اولیه، ارائه خدمات پژوهشی و استهلاک تجهیزات درنظر گرفته شده است.
امینی درباب ارکان اصلی برنامه پژوهش عمیق اظهار داشت: طبق برنامه ریزی انجام شده، شرکت دانش بنیان، صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور و پژوهشگر سه رکن اصلی این طرح را شامل می شود.
وی افزود: شرکت دانش بنیان باید شخصی را به عنوان نماینده معرفی نماید که مدیر پروژه شود و از ابتدا تا انتهای انجام طرح با بنیاد علم ایران در ارتباط باشد. پژوهشگر اصلی نیز یک عضو هیئت علمی است و بناست تا مدیریت مباحث علمی را برعهده بگیرد. صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور نیز به عنوان ناظر در این پروژه عمل می کند و پس ناظری از جانب صندوق برای طرح تعیین می شود که مباحث مربوط به گزارش های پژوهشی و موضوعات مالی را بررسی می کند.


منبع:

1402/04/18
09:20:46
0.0 / 5
530
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا