علوم هوا فضا

ساخت ویلچرهای برقی با وزن ۲۵ کیلوگرم از آلومینیوم

ساخت ویلچرهای برقی با وزن ۲۵ کیلوگرم از آلومینیوم

هوا فضا: گروهی از مهندسان یکی از شرکت های فناور موفق به ساخت ویلچرهای برقی سبک با وزن 25 کیلوگرم شدند که خاصیت های این محصول امکان استفاده از آنرا در زندگی روزمره توان یابان فراهم نموده است.


سعید فولادی، مدیر عامل این شرکت فناور فعال در عرصه تولید ویلچر در گفت و گو با ایسنا گفت: تولید ویلچرهای برقی سبک زمینه تحقیقاتی ما بشمار می رود و در تلاش هستیم محصولات توانبخشی آلومینیومی را عرضه نماییم و تا حالا محصولات ما به سبب سبک و قابل حمل بودن مورد توجه قرار گرفته است.
وی افزود: ویلچرهایی که تا حالا در بازار بوده اند، گاهی وزن بالایی داشتند که همراهان توان یابان در حمل و نقل آنها گرفتار مشکل می شدند، ولی ما محصولی را طراحی کردیم که نه فقط از آلیاژ سبک در آن استفاده شده است، بلکه طراحی و مهندسی آن به شکلی است که به آسانی تا می شود و در صندوق عقب خودرو ها و حتی خودرو های بدون صندوق قرار می گیرد.
فولادی با اعلان اینکه ویلچرهای تولید شده در این شرکت برقی هستند، در این زمینه توضیح داد: ویلچرهای طراحی شده از دو موتور و باتری لیتیومی استفاده شده است که هم به کاهش وزن محصول کمک کرده و هم قدرت آنرا ارتقاء داده و قادر می باشد مسافت بیشتری را طی نماید.
مدیر عامل این شرکت فناور، اشاره کرد: در داخل این ویلچر یک باتری پیش فرض وجود دارد، ضمن آنکه به سفارش مشتری توان باتری هم قابل افزایش و هم قابل کاهش است. با باتری داخل ویلچر کاربر می تواند به مدت ۸ کیلومتر مسافت در مدت یک ساعت و نیم بطور مداوم حرکت نماید و می توان این میزان را تا ۳ برابر افزایش داد، ولی بر وزن ویلچر موثر است.
وی با اعلان اینکه در طراحی این محصول به وزن بهینه و کارایی مناسب تمرکز کردیم، تصریح کرد: وزن این ویلچر ۲۵ کیلوگرم است، ولی نمونه های سبک موجود در بازار هم اکنون ۴۰ تا ۴۵ کیلوگرم وزن دارند و برخی دیگر حتی تا ۱۰۰ کیلوگرم نیز وزن دارند.
فولادی اظهار داشت: وزن ویلچر بیشتر مورد توجه همراهان توان یابان است تا بتوانند آنرا به آسانی حمل و نقل و جا به جا کنند. در گذشته برای گردش و تفریح امکان حمل ویلچر برقی نبود، ولی این ویلچر را به آسانی می توان در زندگی روزمره بهره برد.
وی اشاره کرد: این محصول تجاری سازی شده است.
منبع:

1402/04/25
13:06:11
0.0 / 5
298
تگهای خبر: باتری , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا