هوافضا- علوم هوا فضا
مدیرعامل شركت تعاونی پخش تولیدی- توزیعی رازی:

تولید کننده داخلی، نباید قربانی سودآوری واکسن های وارداتی شود

تولید کننده داخلی، نباید قربانی سودآوری واکسن های وارداتی شود

به گزارش هوا فضا، البرز مدیرعامل شرکت تعاونی پخش تولیدی- توزیعی رازی اظهار داشت: جذابیت و سودآوری واکسن های وارداتی طیور، تولید کننده داخلی را متضرر کرده و به حاشیه می راند.به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، مهدی حجازی در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه بین المللی دام، طیور و صنایع وابسته تهران با حضور در غرفه موسسه رازی، مهم ترین مبحث در انتخاب واکسن برای مصرف کنندگان را کیفیت آن خواند و اظهار داشت: موسسه رازی نزدیک به ۱۰۰ سال سابقه در زمینه ساخت و تولید واکسن و فراورده های بیولوژیک را دارد و از پایه گذاران صنعت واکسن سازی کشور است.

وی اظهار داشت: دانشمندان و محققان این موسسه همواره برای حفظ و ارتقای کیفیت محصولات مجموعه، همت کرده اند و درصورت بروز هرگونه مشکل یا نقصی در واکسن ها یا گزارش مصرف کنندگان، به سرعت رسیدگی و پیگیری شده و می شود.

حجازی با بیان اینکه تا کنون شکایت یا انتقادی از کیفیت محصولات موسسه رازی از جانب دامداران و پرورش دهندگان طیور نشده است، خاطرنشان کرد: در این صنعت، همواره بحث تجارت و فضای رقابتی مطرح بوده و جذابیت و سودآوری واکسن های خارجی برای واردکنندگان سبب شده بازار داخل کشور را به سمت انتخاب واکسن های خارجی هدایت کنند در حالیکه باید دست به دست هم دهیم و واکسنی که به زحمت و باکیفیت عالی در مملکت مان تولید می شود را مصرف کرده و کمتر به سمت مصرف واکسن های مشابه خارجی برویم.

مدیرعامل تعاونی تولیدی توزیعی رازی، از مزیت های مصرف واکسن های موسسه رازی را برخورداری از خدمات بیمه عنوان و تصریح کرد: اگر مرغداری ها و دامداری ها بعد از استفاده از واکسن های موسسه رازی گرفتار درگیری شوند، بیمه، خسارت وارده را جبران خواهد کرد؛ این در شرایطی است که واکسن های خارجی از این امتیاز برخوردار نیستند.

وی افزود: انتقال واکسن از محل تولید به محل مصرف، مستلزم رعایت زنجیره سرد است و بسیاری اوقات شاهد می باشیم این اجبار در واکسن های وارداتی رعایت نمی شود.

همینطور بومی بودن سوش های استفاده شده در واکسن های داخلی بر بیماری های در گردش میان جمعیت دام و طیور کشور اثرگذاری بهتری دارد.

نماینده پخش محصولات موسسه رازی در کشور، خاطرنشان کرد: واکسن های موسسه رازی در مراکز مایه کوبی و واکسیناسیون، توزیع و با نظارت سازمان دامپزشکی و ادارات کل استانی صورت می گیرد.

به گفته حجازی، کشورهای تاجیکستان، ازبکستان، روسیه، عراق و افغانستان، مقاصد صادراتی محصولات موسسه رازی بوده و با بررسی های میدانی و انجام مذاکرات، تعداد کشورهای هدف رو به افزایش است.

منبع:

1402/05/04
08:01:48
0.0 / 5
340
تگهای خبر: خدمات , كیفیت , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا