هوافضا- علوم هوایی

تصاحب جایگاه سوم مسابقات دانش مغز آمریکا توسط نماینده ایران

تصاحب جایگاه سوم مسابقات دانش مغز آمریکا توسط نماینده ایران

هوا فضا: نماینده ایران در مسابقات جهانی دانش مغز که در واشنگتن امریکا برگزار گردید، مقام سوم این مسابقات را به خود اختصاص داد.به گزارش هوا فضا به نقل از ستاد علوم شناختی معاونت علمی ریاست جمهوری، کیمیا احمدی، دانش آموز مقطع یازدهم تحصیلی و نماینده ایران در رقابت های ۲۰۲۳ دانش مغز آمریکا، موفق شد در رقابتی فشرده رتبه سوم این دوره از مسابقات را کسب کند.
مرحله اول نهمین دوره مسابقه ملی دانش مغز، ۲۳۰۰ دانش آموز از بیش از ۲۰ استان کشور در بهمن ماه سال قبل بصورت آنلاین با یکدیگر به رقابت پرداختند که ۵۳ دانش آموز برتر از ۱۵ استان به مرحله دوم راه یافتند. احمدی در مرحله دوم نهمین دوره مسابقه ملی دانش آموزی «دانش مغز» رتبه نخست این رقابت را به خود اختصاص داد و به عنوان نماینده ایران برای رقابت های ۲۰۲۳ دانش مغز آمریکا انتخاب و معرفی گردید.
نمایندگان اعزامی ایران به مسابقات جهانی «دانش مغز» در سالهای اخیر همیشه در بین پنج کشور برگزیده مسابقات جای داشتند.
مسابقات بین المللی دانش آموزی دانش مغز رقابتی گسترده میان دانش آموزان در سطح جهانی است و بسترها و فرصت های لازم را برای ترویج و توسعه و گسترش رشته های در رابطه با دانش علوم شناختی در سطح کشورها فراهم می آورد.
مسابقات ملی دانش آموزی «دانش مغز» در ایران با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی و توسط انجمن علوم اعصاب ایران برگزار می گردد و هدف از برگزاری مسابقه بین المللی دانش آموزی «دانش مغز» تشویق دانش آموزان به فعالیت در عرصه دانش مغز، پرورش استعدادهای جوان، استفاده از ایده های نو و هدایت نسل پویای امروز به تحصیل در عرصه علوم اعصاب است.


منبع:

1402/05/17
07:37:48
0.0 / 5
287
تگهای خبر: آنلاین , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا