هوافضا- علوم هوایی
معاون علمی رئیس جمهوری اعلام كرد

جایزه فناورانه هم تراز جایزه مصطفی(ص) با هدف توجه به آینده دانش بنیان ها

جایزه فناورانه هم تراز جایزه مصطفی(ص) با هدف توجه به آینده دانش بنیان ها

هوا فضا: معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری برگزاری رویداد جایزه «نکست» را با هدف توجه به آینده شرکتها بوسیله ابزارهای مالی دانست و اظهار امیدواری کرد که به همت جریان سازی رسانه ای جایزه «نکست» بتواند مشابه رویداد جایزه مصطفی(ص) در سطح بین المللی اجرا شود.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر روح الله دهقانی فیروز آبادی در نشست خبری جایزه ملی فناوری نکست (نوآوری کارآفرینان سرآمد توسعه)، شرکت های دانش بنیان را یکی از بزرگترین افتخارات کشور دانست و اضافه کرد: این شرکت ها، شرکت هایی هستند که کوشش های زیادی انجام داده اند، اما این تلاش ها کمتر لمس می شوند، در صورتیکه این شرکتها باتوجه به تحریم های ظالمانه ای که مقابل ایران وجود دارد، در لابراتوار و شرکتها با تولید داروهای مورد نیاز کشور فضا را طوری رقم زدند که تحریم ها خیلی احساس نشود.
وی با اعلان اینکه امروز امنیت خوبی در عرصه دارو به وجود آمده است، اظهار داشت: یکی از موضوعات جدی در معاونت علمی در این دوره، توازن و تناسب حمایت های معاونت علمی است. همه برنامه های معاونت علمی همچون رویانو، نکست، برنامه های معاونت در عرصه تعاملات خارجی و نظام جدید ارزیابی یک هدف اصلی دارند و آن حمایت متوازن از زیست بوم دانش بنیان است.
دهقانی فیروزآبادی با تأکید بر این که این حمایت ها در دو زاویه ابعاد و اندازه شرکتها و زاویه زمان اعمال می شود، افزود: شرکتها به سه دسته نوپا، نوآور و فناور تقسیم می شوند. در بعد زمانی، در زمان گذشته شامل حمایت هایی که تا امروز ارائه شده است و اینکه شرکتها با چه چالش هایی روبه رو بوده اند، در زمان حال نیز توجه به این است که شرکتها امروز در چه وضعی قرار دارند و این که چه تسهیلات و چه امکاناتی به شرکت های دانش بنیان اختصاص بدهیم تا این شرکتها رشد کنند.
معاون علمی رییس جمهوری با اعلان اینکه ما نباید از آینده شرکتها غافل شویم، افزود: اگر به آینده شرکتها توجه نشود، آیندگان قضاوت خوبی از ما نخواهند داشت و این فلسفه رشد پایدار و مداوم و پویای شرکتها است.
دهقانی فیروزآبادی اظهار داشت: امروز شاهد تلاش هایی هستیم که از ۲۰ تا ۳۰ سال قبل شروع شده و امروز به ثمره رسیده است. امروز اگر کشوری می خواهیم که در علم و فناوری الگو باشد و فناوری در زندگی مردم نفوذ کند، باید به فکر آینده بود و از آن غافل نشد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به برگزاری رویداد جایزه ملی فناوری «نکست»، هدف از برگزاری آنرا نگرش بلندنظرانه به آینده شرکتها دانست و تصریح کرد: ما وظیفه داریم در قالب برنامه های ملی، ارائه ابزارهای باارزش را برنامه ریزی نماییم.
دهقانی فیروزآبادی اظهار داشت: سرمایه گذاری برای آینده همیشه همراه خطر و ریسک است و برنامه «نکست» بدنبال این است که شرکت های پیشران با کمک هزینه های پژوهانه معاونت علمی، به محصول چند سال آینده خود فکر کنند.
وی اظهار امیدواری کرد که به همت جریان سازی رسانه ای جایزه «نکست» بتواند مشابه رویداد جایزه مصطفی(ص) در سطح بین المللی اجرا شود.1402/06/05
13:06:34
0.0 / 5
306
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا