علوم هوا فضا
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان مطرح كرد؛

رفع نیاز بخش های صنعتی با بهره مندی از نخبگان و افراد خلاق

رفع نیاز بخش های صنعتی با بهره مندی از نخبگان و افراد خلاق

هوا فضا: قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با اشاره به طرح بورسیه صنعتی از رفع نیاز بخش های مختلف صنعت با بهره مندی از توان نیروی انسانی نخبه و افراد خلاق آگاهی داد.به گزارش هوا فضا به نقل از بنیاد ملی نخبگان، نشست قائم مقام بنیاد ملی نخبگان و مدیرعامل یک گروه صنعتی فعال در عرصه تولید و تعمیر و نگهداری تاسیسات خشکی و دریا با هدف بررسی زمینه های همکاری دوجانبه در محل بنیاد ملی نخبگان اجرا شد.
دکتر سیدسلمان سیدافقهی قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، در این جلسه ضمن تشریح اهداف، برنامه ها و کارهای در دست اقدام بنیاد ملی نخبگان، سند استراتژیک کشور در امور نخبگان را قانون اساسی و محور اصلی کارهای بنیاد ملّی نخبگان دانست.
وی اظهار داشت: بنیاد ملی نخبگان با محوریت این سند استراتژیک و با هدف سیاستگذاری و برنامه ریزی در امتداد توسعه منابع انسانی برگزیده کشور در حوزه «نخبه شناسی»، «نخبه پروری»، «نخبه گزینی» و «نخبه گماری»، اجرای طرح های متفاوتی را در دستور کار خود قرار داده است.
رفع نیاز بخش های مختلف صنعت با بهره مندی از توان نیروی انسانی نخبه
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در ادامه با اشاره به طرح بورسیه صنعتی، هدف از اجرای این طرح را «بکارگیری دانشجویان مستعدبرتر در واحدهای اقتصادی کشور» از یک سو و «رفع نیاز بخش های مختلف صنعت با بهره مندی از توان نیروی انسانی نخبه، خلاق و توانمند» از طرف دیگر دانست.
سید افقهی در ادامه با تأکید بر توجه بنیاد ملی نخبگان به برگزاری رویدادهای نوآورانه در کنار سایر طرح ها، اظهار داشت: اهتمام ویژه ای از طرف بنیاد به برگزاری رویدادهای نوآورانه، با هدف تقویت نقش راهبردی متخصصان و استادان دانشگاه در رسیدن ایده ها و طرح های تحقیقاتی به بازار وجود دارد.

تقویت اقتصاد حوزه فناوری و ایجاد شرکت های دانش بنیان نوپا
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، تقویت اقتصاد حوزه فناوری و ایجاد شرکت های دانش بنیان نوپا را از دیگر اهداف برگزاری رویدادهای نوآورانه برشمرد و اضافه کرد: ارائه راه حل ها و راهکارهای خلاقانه به فراخور نیاز شرکتها و واحدهای اقتصادی کشور ار دیگر مزایای برگزاری رویدادهای مذکور است.
فرخ علیخانی؛ مدیرعامل مجموعه صنعتی فعال در عرصه تولید و تعمیر تاسیسات خشکی و دریا نیز با تشریح برنامه های گروه پتروپارس؛ جایگاه نخبگان جوان را در برنامه های منابع انسانی گروه پتروپارس قابل توجه توصیف کرد و اظهار داشت: باتوجه به واقعیت هایی همچون مهاجرت و یا جذب نیروی انسانی شرکتها توسط شرکت های رقیب و همین طور بازنشستگی نیروهای متخصص، ضرورت جذب نخبگان و دانشجویان برتر و آموزش آنها با هدف تقویت بدنه کارشناسی و مدیریتی شرکت ها، اهمیتی دوچندان دارد و این مساله نیز، در صدر برنامه های گروه پتروپارس قرار دارد.

افزایش ضریب کارآیی و اثربخشی نیروی انسانی؛ برنامه ای استراتژیک
علیخانی با اعلان اینکه حفظ، نگهداشت و افزایش ضریب کارآیی و اثربخشی نیروی انسانی برنامه ای بلندمدت است که به زمان معین و دوره ای خاص، محدود نبوده و به عنوان برنامه ای راهبردی مورد توجه جدی گروه پتروپارس قرار دارد، ابراز امیدواری کرد: همکاری مشترک بنیاد ملی نخبگان و گروه پتروپارس بتواند ضمن تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه و فراهم کردن زمینه های جدید برای همکاری متقابل، منشاء خیر و برکت برای کشور شود.


منبع:

1402/06/07
07:49:43
0.0 / 5
302
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا