هوافضا- علوم هوایی
معاون سازمان امور مالیاتی:

حذف معافیت مالیاتی شركت های دانش بنیان شایعه است

حذف معافیت مالیاتی شركت های دانش بنیان شایعه است

به گزارش هوا فضا معاون سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: مبحث حذف معافیت های مالیاتی شركت های دانش بنیان درست نیست و هم اكنون بحث حذف این معافیت ها، مطرح نیست.به گزارش هوا فضا به نقل از صدا و سیما، محمد مسیحی در ارتباط تلفنی با برنامه گفت و گوی ویژه خبری درباره شایعه حذف معافیت های مالیاتی شركت های دانش بنیان، تصریح كرد: این مورد درست نیست و هم اكنون بحث حذف این معافیت ها، مطرح نیست.
معاون سازمان امور مالیاتی افزود: به استناد مواد ۳ و ۹ قانون پشتیبانی از شركت های دانش بنیان، این شركت ها به ترتیب به مدت ۱۵ و ۲۰ سال از پرداخت مالیات بر درآمد، معاف هستند.
وی اضافه كرد: در مالیات بر ارزش افزوده علاوه بر شركت های دانش بنیان، بیشتر شركت های طرف قرارداد با دولت مشكلاتی را دارند، اما در قانون فعلی هم، امكان تخفیف بدهی مالیاتی برای بدهكاران مالیات بر ارزش افزوده به مدت سه سال وجود دارد.
مسیحی افزود: همینطور در جریان بررسی لایحه اصلاح و دائمی شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده، بحث فروش های اقساطی و اعتباری به شكل كامل دیده شده است بگونه ای كه متناسب با پرداخت ما به ازای كالا، مالیات بر ارزش افزوده، وصول می شود و از این نظر، باری تحمیل نمی گردد.

1398/09/20
21:30:20
5.0 / 5
4014
تگهای خبر: دانش بنیان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا