هوافضا- علوم هوایی
در گفت وگو با هوا فضا مطرح شد؛

پاسخ زارع پور به گلایه های مردم از سرعت اینترنت

پاسخ زارع پور به گلایه های مردم از سرعت اینترنت

به گزارش هوا فضا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در واکنش به گلایه های مردم از سرعت اینترنت، اظهار داشت: اولویت ما و راه حل اساسی در حل مشکل اینترنت کشور اجرای پروژه فیبرنوری است.عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفتگو با خبرنگار مهر و در مورد اعلام جدول اختلال احتمالی اینترنت به سبب بروز رسانی زیرساخت های ارتباطی و ادامه گلایه های مردم از سرعت اینترنت گفت: آنچه که به عنوان جدول اعلام اختلال ها در اینترنت مطرح گردیده است، اشتباه است چراکه آنها اختلال نیستند بلکه اعلام توسعه اینترنت در شهرها است که از ساعت ۱ تا ۳ که در نیمه شب ها که مردم خواب هستند امکان دارد اختلالاتی برای برخی از کاربرها به وجود آید.
وی در مورد ادامه گلایه های مردم از سرعت اینترنت عنوان کرد: در مورد ادامه گلایه های مردم از سرعت اینترنت در نقاط مختلف کشور اشاره کرد: اولویت ما و راه حل اساسی در حل مشکل اینترنت کشور اجرای پروژه فیبرنوری است که هم ارتباطات ثابت ما را گسترش، گسترش می دهد و هم ما را با افزایش سرعت مواجه می کند و هم بار سنگینی را از روی شبکه تلفن های همراه بر داشته و سرعت آنها را هم بالا می برد.
حدود ۴ میلیون خانوار زیر پوشش فیبرنوری قرار گرفته است
زارع پور اضافه کرد: الان به تدریج شهر به شهر در حال امضای تفاهمنامه توسعه و اجرای پروژه های فیبرنوری و افتتاح آنها هستیم. بگونه ای که اکنون حدود ۴ میلیون خانوار در سطح کشور زیر پوشش فیبرنوری قرار گرفته اند و حتی مردم می توانند با حضور در سایت «iranfttx.ir»، شهرها و محله های خویش را که زیر پوشش فیبر نوری قرار گرفته اند را جست و جو و بررسی نمایند و چنانچه در آن محله ها شامل توسعه شبکه فیبر نوری شده باشد، می توانند فورا درخواست اینترنت ثابت را داشته باشند که ظرف یک ماه برای آنها فراهم می شود. اگر هم محله ها و شهر های آنها زیر پوشش نباشد در آن سایت به آنها گفته می شود که در دو سال آینده چه زمانی زیر پوشش قرار خواهد گرفت.
پروژه فیبر نوری فن آوری آینده است
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تشریح اهمیت توسعه پروژه شبکه فیبر نوری در کشور گفت: توسعه پروژه های فیبر نوری بسیار اهمیت دارد، بگونه ای که باید در خیابان ها و کوچه های بیش از هزار و چهارصد و چهل شهر عملیات حفاری و کابل گذاری صورت گیرد و فیبر نوری در آنجا کشیده شود.
زارع پور اشاره کرد: باید گفت: فیبرنوری فن آوری آینده است و مشکلات اینترنت ما را برای نیم قرن آینده بصورت ریشه ای حل خواهد نمود و با گسترش زیرساخت آن می توانیم سرعت ها را چند هزار برابر افزایش دهیم.
کاهش ۳۰ درصدی زمان تأخیر در شبکه
وی در پاسخ به سوال دیگری در مورد ایجاد کارگروه رییس جمهور برای حل مشکل اینترنت تشریح کرد: کمیته ای جهت بررسی اینترنت در شورای عالی فضای مجازی تشکیل و جلسات گوناگونی برگزار و دلایلی استخراج شد که برخی از علل تاریخی است چراکه در گذشته سرمایه گذاری لازم برای برخی از زیر ساخت های شبکه در انجام نشده است. از طرفی در کمیته راهکارهای کوتاه مدت پیشنهاد شد و ما اعمال کردیم و اکنون دو ماهی است که زمان تأخیر در شبکه ۳۰ درصد کاسته شده است. این مسیر جاری است و هر روز برای ارتقا کیفیت شبکه در تلاش هستیم؛ ضمن آنکه برخلاف برخی گفته ها اصلاً مبحث مهلت دو ماهه در میان نبوده است.
 


منبع:

1402/07/30
21:36:24
0.0 / 5
246
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا