علوم هوا فضا
در حكم سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری علوم پزشكی تهران تاكید شد

توجه ویژه به ارتقای استانداردهای اخلاق در پژوهش

توجه ویژه به ارتقای استانداردهای اخلاق در پژوهش

هوا فضا: رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران در حکمی دکتر علی اکبری ساری را به سمت سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه منصوب و در نامه ای از خدمات دکتر اکبر فتوحی معاون پیشین تقدیر کرد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، در متن حکم دکتر حسین قناعتی، خطاب به دکتر علی اکبری ساری آمده است:
«دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان نماد آموزش عالی در حیطه علوم پزشکی وظیفه خود می داند که با قوت، رسالت خودرا در حوزه های آموزش، تحقیق و فناوری، درمان، بهداشت و ارائه خدمات سلامت باکیفیت مطلوب و بصورت روزآمد پیگیری و محقق کند. نظر به تعهد، تجربه، توانمندی و سوابق باارزش علمی و اجرائی جنابعالی، شما را با حفظ سمت و کلیه وظایف قبلی، به عنوان سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه منصوب می نمایم.
انتظار می رود با تعامل سازنده با سایر معاونین و بهره مندی از توان مدیران و کارشناسان آن حوزه، علاوه بر تدبیر امور جاری، برمبنای بخشنامه ها، ضوابط و مقررات موجود، نسبت به برنامه ریزی جهت امور ذیل تا حصول نتیجه اهتمام ویژه مبذول فرمائید:
* عملیاتی کردن برنامه های توسعه و سلامت دولت متناسب با ماموریت های آن حوزه
* تعیین اولویت های آن حوزه باتوجه به اسناد بالادستی، خصوصاً نقشه علمی و همین طور تجارب برنامه های پیشین دانشگاه با هدف پیگیری برنامه ۴ ساله ۱۴۰۴ -۱۴۰۰ دانشگاه با تاکید بر ارتقای کیفی پژوهش، تحقیقات و فناوری
* برنامه ریزی با هدف حمایت بیش از پژوهش های محصول محور، کاربردی، با هدف حل مسائل حوزه سلامت کشور و همین طور توسعه مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان
* لزوم توجه ویژه به ارتقای استانداردهای اخلاق در پژوهش
* توجه خاص به ارتقای کرامت نیروی انسانی معاونت، احساس آرامش و امنیت شغلی آنها همراه با افزایش بهره وری
* صیانت از منابع فیزیکی و مالی، خلق منابع جدید مالی و مدیریت هزینه ها
امید می رود حوزه تحقیقات و فناوری دانشگاه با به کار گرفتن تمام توان و ظرفیت، به حرکت خود با سرعت و شتاب مطلوب در راستای اهداف تعیین شده ادامه دهد.
از درگاه خداوند متعال توفیق شما را در انجام امور محوله خواستارم.»
به نقل از معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تهران، در متن نامه قدردانی دکتر حسین قناعتی از دکتر اکبر فتوحی نیز آمده است:
«مسئولیت پذیری و همکاری اعضای هیأت علمی در اداره امور اجرائی دانشگاه علوم پزشکی تهران، بدون تردید یکی از با اهمیت ترین عوامل پیشرفت آن در دوره حیات پربرکت دانشگاه بوده است.
ضمن پذیرش استعفای جنابعالی لازم می دانم از تلاش ها و خدمات باارزش جنابعالی در زمان تصدی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه که نتایج پرباری در پی داشته است، سپاسگزاری نمایم و برایتان از درگاه خداوند متعال سلامتی و سعادت بیش از پیش مسئلت کنم.
امیدوار هستم دانشگاه و عرصه سیستم سلامت کشور همچنان بتواند از تجارب و توانمندی های بهادار شما بهره مند شود.»1402/08/15
10:27:39
0.0 / 5
285
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا