علوم هوا فضا

استاد دانشگاه صنعتی شریف عضو شاخص انجمن اپتیک آمریکا شد

استاد دانشگاه صنعتی شریف عضو شاخص انجمن اپتیک آمریکا شد

هوا فضا: جواد صالحی استاد ممتاز دانشکده دانشگاه صنعتی شریف به سبب مشارکت در اختراع و اصول بنیادی سیستم های ارتباطی چندگانه تقسیم کد نوری و کدهای متعامد نوری فِلوی انجمن اپتیک آمریکا شد.به گزارش هوا فضا به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، انجمن اپتیک آمریکا (OPTICA) در تازه ترین گزارش خود برگزیدگان ۲۰۲۴ را معرفی نمود.
در این میان نام دکتر جواد صالحی استاد ممتاز دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف، به سبب مشارکت در «اختراع و اصول بنیادی سیستم های ارتباطی چندگانه تقسیم کد نوری و کدهای متعامد نوری» در فهرست برگزیدگان قرار گرفت.
عنوان فلو(Fellow) در OPTICA به کمتر از ۱۰ درصد از اعضا محدود می شود و برای اعضایی محفوظ است که با تمایز در پیشرفت اپتیک و فوتونیک خدمت کرده اند.
انجمن اپتیک آمریکا (OPTICA) بزرگ ترین و معتبرترین انجمن اپتیک و فوتونیک در دنیا است که وظیفه آن برگزاری همایش ها، چاپ مجلات پژوهشی و آموزش بین المللی در همه زمینه های مربوط به اپتیک و فوتونیک است.
این انجمن به ترویج تولید، کاربرد، ‌بایگانی و انتشار دانش در اپتیک و فوتونیک در سرتاسر جهان اختصاص دارد. این سازمان که در سال ۱۹۱۶ تأسیس شد، سازمانی پیشرو برای دانشمندان، مهندسین، متخصصان، دانشجویان و سایر علاقه مندان به علم نور است.
نشریات، جلسات، منابع آنلاین و کارهای حضوری این انجمن به اکتشافات مرزهای دانش در علوم نور کمک می نماید، برنامه های کاربردی واقعی را شکل می دهد و دستاوردهای علمی، فنی و آموزشی را تسریع می کند.

1402/08/17
08:47:51
0.0 / 5
272
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , سیستم , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا