هوافضا- علوم هوایی

ویژه برنامه جهاددانشگاهی برای بزرگداشت سعید کاظمی آشتیانی

ویژه برنامه جهاددانشگاهی برای بزرگداشت سعید کاظمی آشتیانی

هوا فضا: پوستر پویش سعید ایران ویژه بزرگداشت هجدهمین سالگرد درگذشت زنده یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی بنیان گذار پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی و سلول های بنیادی در ایران رونمایی گردید.به گزارش هوا فضا به نقل از جهاددانشگاهی، در آستانه هجدهمین سالگرد درگذشت زنده یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی بنیانگذار پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی و سلول های بنیادی در ایران، طی مراسمی با حضور دکتر حسن مسلمی نائینی رئیس جهاددانشگاهی و اعضای هیات رییسه این نهاد از پوستر پویش «سعید ایران» ویژه بزرگداشت هجدهمین سالگرد درگذشت زنده یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی امروز دوشنبه ۱۳ آذرماه رونمایی گردید.
دکتر مسلمی نائینی در این مراسم در سخنان کوتاهی با اشاره به این که باید تکریم مفاخر کشور را در دستور کار قرار دهیم اظهار داشت: در جلسه شورای هنر موضوع تکریم زنده یاد دکتر کاظمی آشتیانی عنوان شد که با استقبال حاضران در شورا مواجه گردید.
رییس جهاددانشگاهی افزود: با همکاری سازمان سینمایی در تلاشیم برای معرفی هرچه بهتر دکتر کاظمی آشتیانی، زندگینامه ایشان برای تولید فیلمی تهیه شود و از کارگردانان مطرح کشور بخواهیم که این اقدام مهم و فرهنگی را انجام دهند.
دکتر ابوالقاسم رئیسی مدیرکل روابط عمومی جهاددانشگاهی نیز با اشاره به اهداف برگزاری پویش «سعید ایران» اظهار داشت: با همکاری حوزه های مختلف فرهنگی، پژوهشگاه رویان و دیگر بخش ها در جهاددانشگاهی در تلاشیم تا بتوانیم بزرگداشت امسال این جهادگر انقلابی را به نحو مطلوب تری نسبت به سالهای قبل برگزار نماییم.
مدیرکل روابط عمومی جهاددانشگاهی بابیان این که در ایام آینده مسابقات ادبی و هنری و سایر برنامه ها نیز در قالب این پویش شروع خواهند شد و تا ۱۴ دی ماه سالگرد این جهادگر ادامه دارد، اضافه کرد: مراسم بزرگداشتی نیز در بهشت زهرا (س) و بر سر مزار دکتر کاظمی آشتیانی برنامه ریزی شده است.
وی افزود: رونمایی از این پوستر حرکتی نمادین است تا با همکاری جهادگران در بخش های مختلف، مرحوم دکتر کاظمی آشتیانی به عنوان یک الگوی شاخص جهادی که در عرصه سرمایه انسانی، علمی، فرهنگی، پژوهشی و... ترویج یابد.
برنامه های پویش «سعیدِ ایران»، با رونمایی از پوستر هجدهمین بزرگداشت دکتر کاظمی آشتیانی شروع شد و یکی از بخش های این پویش مسابقه ادبی و هنری "سعیدِ ایران" است که در بخش های سؤالات چندگزینه ای، دل نوشته و مسابقه نقاشی طراحی شده است.
ازجمله محورهای این مسابقه ادبی و هنری که ویژه اعضا و خانواده جهادگران جهاددانشگاهی طراحی شده «کاظمی آشتیانی، الگوی ناب پیوند ایمان، علم و جهاد علمی؛ کاظمی آشتیانی، تحکیم بنیان خانواده و درمان ناباروری؛ کاظمی آشتیانی، اعتلای هویت ملی، خودباوری و امیدآفرینی؛ کاظمی آشتیانی، تحقق آرمان "ما می توانیم"، شخصیت کاظمی آشتیانی در کلام رهبر انقلاب و زندگی نامه این جهادگر فقید است که با جوایز بهادار در سراسر کشور انجام می شود.
برگزاری مراسم یادبود، تهیه محتوای تصویری، مکتوب و کلیپ و بهره گیری از ظرفیت رسانه ها برای معرفی این دانشمند انقلابی؛ برگزاری شب خاطره و گفت و گو با دوستان، همکاران و خانواده زنده یاد کاظمی آشتیانی؛ تهیه مجموعه پادکست هایی از زندگی، افتخارات و دستاوردهای این جهادگر و سرودی در وصف او؛ رونمایی از یادمان این دانشمند جهادگر از دیگر اقدامات پیش بینی شده در چالش «سعید ایران» است.


منبع:

1402/09/19
15:57:33
0.0 / 5
289
تگهای خبر: طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا