هوافضا- علوم هوایی
در نمایشگاه استانی دستاوردهای پژوهشی و فناوری؛

5 محصول دانش بنیان در خوزستان رونمایی شدند

5 محصول دانش بنیان در خوزستان رونمایی شدند

به گزارش هوا فضا، خوزستان پنج محصول دانش بنیان خوزستان در بیست چهارمین نمایشگاه استانی دستاوردهای پژوهشی و فناوری رونمایی شدند.دکتر محمد راضی جلالی رئیس پارک علم و فناوری خوزستان در حاشیه رونمایی از پنج محصول دانش بنیان که امروز (۳۰ آذرماه) در نمایشگاه استانی دستاوردهای پژوهشی و فناوری برگزار شد، در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: امروز همزمان با بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی هفته پژوهش و فناوری، شاهد رونمایی محصولات خوبی از جانب شرکتهای دانش بنیان پارک علم و فناوری بودیم.

وی اضافه کرد: علاوه بر پنج محصول دانش بنیان، بیشتر از ۱۰ عنوان کتاب پژوهشی میراث فرهنگی هم برای نخستین بار رونمایی شدند. با عنایت به این که در واگذاری زمین ها باید از میراث فرهنگی استعلام گرفته شود، این اطلس می تواند با هوشمندسازی، در روند کار تسریع ایجاد نماید و پیچ و خم های موجود برای سرمایه گذاران از بین برود.

راضی جلالی اظهار داشت: طبیعتا رونمایی و تولید این محصولات این نوید را می دهد که علیرغم، سختی ها و مشکلات اما آینده روشن و درخشان است منوط به این که مدیران صنایع نکته را به شرکتهای دانش بنیان تغییر دهند و اعتماد بیشتری داشته باشند تا توانمندی های خویش را در زمینه صنایع و دیگر بخش ها نشان دهند.

به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، اولین محصول رونمایی شده سیستم مانیتورینگ اتاق سرور ویژه مراکز داده و اتاق های کنترل است.

محصول دوم دستگاه اندازه گیری شوری آب است. این دستگاه، تعیین کننده شوری آب و مورد نیاز همه صنایع همچون شیلات، فولاد، نفت، لبنیات، نیروگاه ها و... است که با عنایت به سفارش و نیاز متقاضی و کارفرما طراحی می شود و براساس اعلام شرکت سازنده، از نظر قیمت حدود ۲۰ درصد از نمونه های چینی و ۵۰ درصد از نمونه آلمانی و آمریکایی ارزان تر است.

دو قطعه توربین گازی هم دیگر محصولات رونمایی شده هستند. یکی از این دو، پره شاخص توربین گازی است که پره مرحله پنجم توربین گازی ABB با ارتفاع ۶۴ سانتی متر و یکی از بزرگترین پره های گازی کشور است و محصول دوم هم زیگمنت ناحیه داغ توربین گازی است. این قطعات ویژه صنایع نفت و گاز هستند.

کامپوننت آنتی سیز هم پنجمین محصول رونمایی شده است. این محصول در انحصار شرکتهای آمریکایی و آلمانی بوده و برای نخستین بار در کشور ساخته شده است و در پنج پایه نانومس، نانونیکل، آلومینیوم و... تولید می شود. این محصول، تجهیزات صنایع نفت، گاز، فولاد و پتروشیمی و رآکتور هسته ای را از خوردگی حفظ می نماید.

منبع:

1402/10/01
13:27:15
0.0 / 5
357
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا