هوافضا- علوم هوا فضا
خاطره معاون علمی رئیس جمهور از همكلاسی فقیدش؛

دکتر صفی خانی عمر کوتاهی داشت ولی عمیق زندگی کرد

دکتر صفی خانی عمر کوتاهی داشت ولی عمیق زندگی کرد

هوا فضا: به گزارش هوا فضا، مرکزی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور اظهار داشت: بزرگترین درسی که از دکتر صفی خانی می توانیم بگیریم اینست که زمان، مهم ترین سرمایه انسان است.روح الله دهقانی فیروز آبادی، ۴ دیماه در آیین تکریم و بزرگداشت مرحوم دکتر علیرضا صفی خانی که در دانشگاه صنعتی اراک برگزار شد؛ اظهار نمود: با مرحوم صفی خانی در دانشگاه شریف هم ورودی و هم خوابگاهی بودیم و از ایشان خاطرات بسیار خوبی دارم.

وی با اشاره به اینکه دکتر صفی خانی بشدت پرکار و پرکار بود و جدیتی بی نظیر در درس خواندن داشت اظهار داشت: این همت و تلاش یکی از چیزهایی است که در دانشجویان نسل امروز کمتر می بینم. تعهدی که دانشجویان امروزی در علم آموزی و یاد گرفتن دارند متاسفانه نسبت به گذشته کمرنگ شده است.

دهقانی فیروز آبادی ضمن اشاره به این که دکتر صفی خانی اهل کار عملیاتی بود اضافه کرد: ۲۰ سال پیش نرم افزارهای مهندسی تازه مرسوم شده بود و کسی هم در صنعت با این نرم افزارها آشنا نبود. در دانشگاه شریف مسابقه بود که چه کسی زودتر نرم افزارهای کاربردی را یاد می گیرد که دکتر صفی خانی در این مهم، پیشرو بودند.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور اظهار داشت: پس از مقطع ارشد از ایشان خبر نداشتم تا این که سر پروژه ای در وزارت دفاع یکدیگر را دیدیم که آن پروژه یکی از مهم ترین پروژه های دفاع و پدافند هوایی تاریخ کشور است.

وی با اشاره به اینکه دکتر صفی خانی به قدری توان ذهنی و فیزیکی داشت که به هیچ کاری نه نمی گفت خاطرنشان کرد: ایشان سر پروژه وزارت دفاع به مجموعه ما آمدند و سه روز از هفته را پرانرژی برای پروژه وقت می گذاشتند.

دهقانی فیروز آبادی ضمن اشاره به نبوغ، کنجکاوی و دقت در تحقیق و پژوهش دکتر صفی خانی اظهار داشت: ایشان تصاویر و تصاویری که در اینترنت وجود داشت را بررسی می کرد تا بتواند ذره ای اطلاعات از تصاویر پیدا کند. ایشان با تمام وجود از هر منبعی، کار را باکیفیت تمام انجام می داد.

وی با اشاره به اینکه دکتر صفی خانی یکی از محصولات استراتژیک دفاع کشور را ساخته استْ خاطرنشان کرد: بعدها آمریکایی ها که محصول را دیده بودند فکر می کردند ایران محصول را از کشور دیگری آورده است و از روی آن کپی کرده است در حالیکه هیچ کپی سازی در کار نبود و ایشان از تصاویر الهام گرفته بودند و محصول را ساخته بودند.

وی افزود: دکتر صفی خانی می گفت دانشگاه و دانشجویان اراک را دوست دارد و به تدریس علاقه داشت. ایشان همزمان که در تهران کار می کرد در اراک هم تدریس می کرد و جان خویش را هم در همین مسیر آموزش از دست دادند.

دهقانی فیروز آبادی با اشاره به اینکه ایشان در رفتار و سبک زندگی هم الگو بودند اظهار داشت: پس از فوت دکتر صفی خانی، برنامه کاری ایشان را بررسی کردیم تا بدانیم چه پروژه های فناورانه ای را در دست داشتند چونکه ما تعهد داشتیم که کارهای ناتمام دکتر صفی خانی را تمام نماییم و پروژه ها روی زمین نماند. وقتی بررسی کردیم فهمیدیم که سه نفر تمام وقت می خواهد که کارهای ایشان را تمام کند.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور خاطرنشان کرد: دکتر صفی خانی باور داشت که فرصت ها و زمان ها مثل باد می گذرند و باور داشت زمان مهم ترین سرمایه انسان است. این بزرگترین درسی است که می توانیم از ایشان بگیریم.

وی با تکیه بر این که دکتر صفی خانی وقت و انرژی خویش را وقف دانشگاه و دانشجویان و مردم کردند اظهار داشت: ایشان علیرغم عمر کوتاهی که داشتند ولی زندگی بسیار عمیقی داشتند و بهترین الگو برای تمام دانشجویان هستند.
1402/10/05
09:41:18
0.0 / 5
324
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا