هوافضا- علوم هوایی

واکنش معاون رئیس جمهور به درخواست بازنشستگی قبل از موعد زنان

واکنش معاون رئیس جمهور به درخواست بازنشستگی قبل از موعد زنان

به گزارش هوا فضا، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با تأکید بر این که بازنشستگی قبل از موعد زنان بعید است، اظهار داشت: باتوجه به ورشکستگی صندوق های بازنشستگی، بازنشستگی قبل از موعد زنان بعید است؛ اما با این وجود این مساله را پیگیری می کنم.به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، انسیه خزعلی در همایش بزرگداشت مقام زن و قدردانی از ۱۸ استاد و پژوهشگر خانم پراستناد دانشگاه تهران که امروز در تالار فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه برگزار گردید، از ارائه تسهیلات و اعتبارات به زنان خصوصاً زنان لطمه دیده در سفرهای استانی دولت آگاهی داد و اظهار داشت: کار دیگری که در عرصه بودجه برای زنان در دولت انجام دادیم یک درصد تکلیفی است که این بودجه سال قبل بجز فصول ۱، ۴ و ۶ بود، اما امسال بااینکه ادغام شده است اما میزان آن سه برابر بودجه سال قبل شده است. امیدوار هستیم با این تصویب ها و سایر کارهایی که برای زنان انجام می دهیم شاهد رشد و پیشرفت حوزه زنان باشیم.

وی در ادامه باید زنان موثر در هر حیطه و موضوع شامل هنر، فرهنگ، رسانه، علم، فناوری، آموزش وپرورش و غیره را شناسایی نماییم، اشاره کرد: با معرفی این زنان موفق می توان علاوه بر ایجاد هم افزایی بین آنها، می شود در صورت لازم حمایت ها و تسهیلات لازم را برای پیشرفت این زنان موفق انجام داد.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با اعلان اینکه برای حضور زنان در مدیریت ها نباید منعی وجود داشته باشد، اظهار داشت: همانگونه که رهبر انقلاب در دیدار با زنان اعلام نمودند که باید شایسته سالاری مد نظر قرار بگیرد و نه جنسیت. این دولت هم در این راه گام نهاده و بازخورد خوبی از مشارکت زنان در مسئولیت ها داشتیم.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور همین طور با تأکید بر این که باید بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار و بیمه زنان حامله را داشتیم، اظهار داشت: با این وجود تا آن زمان که بودجه این امر تامین نشود، نمی شود کاری کرد هر چند که ساختارهای این مساله باید اصلاح گردد، اما اجرای آن نیاز به اختصاص بودجه است. ضمن این که برای عملیاتی کردن قانون های جمعیت و خانواده اقدامات خوبی انجام شده است.

خزعلی در آخر با اشاره به این که شغل منعطف هم در شورای برنامه ریزی زنان تصویب شده است، اشاره کرد: درحال رایزنی برای سیاست گذاری و اجرای این امر هستیم.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با تأکید بر این که بازنشستگی بیش از موعد زنان بعید است، اظهار داشت: تخفیف هایی برای زنان در این خصوص انجام شده است؛ اما باتوجه به ورشکستگی صندوق های بازنشستگی، بازنشستگی قبل از موعد زنان بعید است و فکر نمی کنم تخفیف های دیگری در نظر گرفته شود، اما با این وجود این مساله را پیگیری می کنم.

منبع:

1402/10/13
08:38:21
0.0 / 5
262
تگهای خبر: آموزش , فناوری , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا