هوافضا- علوم هوا فضا
معاون سرآمدان بنیاد ملی نخبگان:

نخستین همایش ملی گفتگوی نخبگان با حضور ۴۰۰ نخبه برگزار می گردد

نخستین همایش ملی گفتگوی نخبگان با حضور ۴۰۰ نخبه برگزار می گردد

به گزارش هوا فضا، معاون سرآمدان بنیاد ملی نخبگان اظهار داشت: نخستین همایش ملی گفتگوی نخبگان ۱۸ دیماه با حضور وزیر کشور و رئیس بنیاد ملی نخبگان در تالار وزارت کشور برگزار می گردد.به گزارش هوا فضا به نقل از مهر، یاسین کیخا در نشست خبری نخستین همایش ملی گفتگوی نخبگان که امروز در محل بنیاد ملی نخبگان برگزار شد، اظهار نمود: تا امروز مخاطب بنیاد ملی نخبگان، نخبگان در چارچوب فرد بود و اگر قرار بود بنیاد گفت و گویی با نخبگان داشته باشد این گفتگو فردمحور بود اما در نخستین همایش گفتگوی نخبگان، اجتماعات نخبگانی مخاطب بنیاد هستند.
معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان ضمن تاکید بر این که با برگزاری این همایش به دنبال تحقق بندهایی از سند استراتژیک نخبگان هستیم که تا به امروز مدل اجرایی و عملیاتی پیدا نکرده بود، اضافه کرد: این همایش دوشنبه ۱۸ دیماه در سالن وزارت کشور با حضور وزیر کشور، رئیس و قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، نماینده استانداران کشور و بنیادهای استانی برگزار می گردد.
وی با اشاره به اینکه در این همایش ۴۰۰ نفر از نخبگان در چارچوب هیأت های اندیشه ورز حضور دارند و پیرامون موضوعات مختلفی عرضه محتوا خواهند داشت، اظهار داشت: همینطور میزبان ۲۴ افرادی از ۲۴ اندیشکده سراسر کشور و مدیران جوان هستیم.
کیخا افزود: برگزاری همایش ملی گفتگوی نخبگان با همکاری وزارت کشور و خانه اندیشه ورزان برگزار می شود و برپایه طرح گفتگوی نخبگانی، هیأت های اندیشه ورز برای رفع نیازهای استانی با تعریف کار و راهبرد از جانب استانداران، راهکار عرضه خواهند داد. دبیر هیأت های اندیشه ورز استان توسط استاندارد منصوب می شود.
وی ضمن اشاره به این که برگزاری این همایش و طرح گفتگوی نخبگانی تغییر رویکرد بنیاد را نشان می دهد، اظهار داشت: هدف از برگزاری این همایش اینست که در لایه اول از اجتماعات نخبگانی در حکمرانی استفاده گردد و در لایه دوم که ملی است، طرح گفتگوی نخبگانی در کشور آغاز شود.
معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان افزود: تلاش بر اینست که از این طریق، زیست بوم اندیشه ورزی را تقویت نماییم و اگر فردی صاحب فکر است از راه استانداری ها به حاکمیت متصل نماییم و انشاالله پس از برگزاری این همایش، با قوت بیشتر هیأت های اندیشه ورز پیرامون نظام مسائل استان ها تشکیل شوند.
کیخا ضمن اشاره به این که طرح گفتگوی نخبگان در واقع پیاده شده سند تحول دولت می باشد و حوزه های مختلفی شامل علوم انسانی، فنی و مهندسی و حکمرانی را در برمی گیرد، اظهار داشت: ۲ نوع هیأت اندیشه ورز تقاضامحور و اولویت محور داریم که در مدل هیأت تقاضامحور، دستگاههای استانی چالش ها و مسائل خویش را اعلام می کنند و ما این چالش ها را ممیزی و در نهایت اعلام می نماییم این تعداد چالش احتیاج به اندیشه ورزی در سطح بالا دارد.
وی افزود: در مدل اولویت محور، در لایه استانی اولویت را کسی که باید تحول استان را رقم بزند یعنی استاندار، اعلام می کند. در لایه ملی هم نهادهای ابالادستی اولویت های موضوعی را اعلام خواهند کرد به صورت مثال درحال دفتر رئیس جمهور، فهرستی از چالش ها به هیأت های اندیشه ورز اعلام نموده و هیأت ها راهکار ها را در چارچوب گزارش سیاستی به دفتر ریاست جمهوری عرضه خواهند داد.
معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان در رابطه با حمایت بنیاد ملی نخبگان از هیأت های اندیشه ورز در طرح گفتگوی نخبگان اظهار داشت: ما قراردادها با هیأت ها را به الف، ب و ج تقسیم کرده ایم و با هیأت های اندیشه ورزی که در گروه الف قرار می گیرند تا ۲۰۰ میلیون تومان، هیأت های گروه ب تا ۱۲۰ میلیون تومان و هیأت های دسته ج تا ۸۰ میلیون تومان قرارداد منعقد می شود.

1402/10/24
09:08:53
0.0 / 5
311
تگهای خبر: دستگاه , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا