هوافضا- علوم هوایی

افتتاح پنجمین مرکز پژوهشی مشترک قوه قضائیه، دانشگاه و حوزه های علمیه در اراک

افتتاح پنجمین مرکز پژوهشی مشترک قوه قضائیه، دانشگاه و حوزه های علمیه در اراک

به گزارش هوا فضا، مرکزی رییس پژوهشگاه قوه قضائیه اظهار داشت: پنجمین مرکز پژوهشی مشترک قوه قضائیه، دانشگاه و حوزه های علمیه در استان مرکزی راه اندازی شد.حجت الاسلام مهدی هادی، پنجشنبه ۲۸ دی ماه در حاشیه افتتاح این مرکز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: قبل از این، ما در چهار استان فارس، مازندران، اصفهان و خراسان رضوی چهار مرکز پژوهشی مشترک را افتتاح کردیم و بدنبال این الگو، امروز در استان مرکزی پنجمین مرکز راه اندازی شد.

وی با اشاره به اهداف تشکیل این مرکز اظهار داشت: هم افزایی بیشتر بین دادگستری و مجموعه های علمی در استان و این که بتوانند از ظرفیت یکدیگر بهره گیرند همچون اهداف تشکیل مرکز پژوهشی مشترک است.

وی با اعلان اینکه تعاملات بین دستگاهی در کشور، کم صورت می گیرد، اضافه کرد: داده ها و اطلاعاتی در دادگستری داریم که در حالت عادی دانشجویان از این اطلاعات محروم هستند و از سویی ظرفیتهای خوب علمی در دانشگاه ها وجود دارد که مورد استفاده قرار نمی گیرند بدین سبب چنین مرکزی می تواند تعاملات بین مجموعه ها را بیشتر کند.

رئیس پژوهشگاه قوه قضائیه افزود: امیدواریم این مرکز نقطه اتصالی باشد تا مجموعه ها از ظرفیتهای یکدیگر بیشتر بهره گیرند. دادگستری بواسطه این مرکز، جلسات نقد و تحلیل را به فضای دانشگاه و حوزه های علمیه می آورد و از ظرفیت اساتید دانشگاه در دادگستری بیشتر استفاده خواهد شد.

هادی با اعلان اینکه خیلی از پایان نامه ها و رساله ها در کشور کاربردی نیستند اظهار داشت: حمایت و جهت دهی رساله ها و پایان نامه ها در دانشگاه همچون اهداف این مرکز پژوهشی است تا نیازها و مشکلاتی که قوه قضائیه با آن مواجه می باشد، در پایان نامه ها حل شود.

وی اشاره کرد: این مرکز می تواند موضوعات کاربردی را برای پایان نامه به دانشگاه و دانشجویان عرضه نماید و همین طور حمایت مادی و معنوی از پایان نامه ها داشته باشد. هدف ما این است که مشکلات عمده و مسائل قوه قضائیه و استان بواسطه این مرکز تا حد ممکن حل شود.

منبع:

1402/10/30
13:27:54
0.0 / 5
246
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا