هوافضا- علوم هوایی
معاون پژوهشی دانشگاه خبر داد

دانشگاه علم و فرهنگ، میزبان بزرگترین همایش ملی و بین المللی مهندسی ساخت و تولید

دانشگاه علم و فرهنگ، میزبان بزرگترین همایش ملی و بین المللی مهندسی ساخت و تولید

هوا فضا: به گزارش هوا فضا، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علم و فرهنگ از میزبانی این دانشگاه در برگزاری بزرگترین همایش ملی و بین المللی مهندسی ساخت و تولید آگاهی داد و اظهار داشت: مخاطبین این همایش جامعه مهندسی مکانیک در تمامی گرایش ها، استادان، کارشناسان و متخصصان صنعت، می توانند مقالات، ایده ها و طرح های خودرا به این همایش ارسال نمایند.علی سعداله در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب با اعلان اینکه بیستمین همایش ملی و نهمین کنفرانس بین المللی مهندسی ساخت و تولید امسال با حمایت جهاد دانشگاهی و به میزبانی دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می شود، اظهار داشت: این کنفرانس در عرصه ساخت و تولید بسیار وزین بوده و به لحاظ کیفیت مقالات ارسال شده و تعداد دفعات برگزاری از اعتبار بالایی در کشور برخوردارست.

دبیر بیستمین همایش ملی و نهمین کنفرانس بین المللی مهندسی ساخت و تولید اضافه کرد: محورهای این همایش باتوجه به نیازسنجی های انجام شده از بازار و صنعت تهیه شده است که می توان همچون محورهای مهم این همایش به هوش مصنوعی در ساخت و تولید، روش های شکل دهی، طراحی و ساخت به کمک کامپیوتر، مکاترونیک، رباتیک و اتوماسیون در تولید، رویکرد های نوین در ساخت و تولید و ساخت و تولید مواد مرکب، پلاستیک ها و لاستیک ها اشاره نمود.

وی در ادامه اظهار داشت: مهندسی ساخت و تولید یکی از گرایش های اصلی رشته مهندسی مکانیک بوده و وجود این رشته در صنعت از اهمیت بالایی برخوردارست. دانش آموختگان این رشته با تاکید بر دانش کسب شده از مبانی مهندسی مکانیک، قادر به ساخت و تولید محصولات متنوع در صنعت هستند. در حقیقت در سبد تخصصی این گرایش، دروسی از رشته های مهندسی برق، مهندسی صنایع و مهندسی مواد وجود دارد که این امر منجر به مهارت همه جانبه دانش آموختگان این رشته است.

سعداله درباب مخاطبان هدف این همایش ملی و کنفرانس بین المللی، اظهار داشت: مخاطبین این همایش جامعه مهندسی مکانیک در تمامی گرایش ها، استادان، کارشناسان و متخصصان صنعت هستند که می توانند مقالات، ایده ها و طرح های خودرا به این همایش ارسال نمایند.

وی اشاره کرد: در کنار این رویداد مهم علمی در کشور، نمایشگاه و کارگاه های جانبی در نظر گرفته شده است تا صنایع مختلف و وابسته به مهندسی ساخت و تولید بتوانند به معرفی و عرضه خدمات فنی و مهندسی خود بپردازند.

به گفته دبیر بیستمین همایش ملی و نهمین کنفرانس بین المللی مهندسی ساخت و تولید، تعاملات دانشجویان با صنعت، تقویت ارتباطات استادان دانشگاه و اعضای هیات علمی با صنعت، امکان جذب و اشتغال دانش آموختگان رشته مهندسی مکانیک و فعال کردن واحدهای ارتباط با صنعت دانشگاه با صنعت همچون دستاوردها و خروجی های این همایش ملی و بین المللی محسوب می شوند. در حقیقت، برگزاری چنین رویدادهایی از طرف دانشگاه با بسترسازی مناسب، خلاء بین صنعت، جامعه علمی و دانشگاهی را پر کرده و به عنوان حلقه واسطه (حلقه مفقوده) عمل می کند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علم و فرهنگ درباره ی مقالات ارسال شده به بیستمین همایش ملی مهندسی ساخت و تولید اشاره کرد: در دوره های قبل بیش از ۲۰۰ مقاله از ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس، چین، هند و خاورمیانه داشتیم که امسال نیز انتظار می رود این اتفاق رخ داده و مقالات خوبی را در مرحله داوری داشته باشیم.

دبیر نهمین کنفرانس بین المللی مهندسی ساخت و تولید درباب داوری مقالات اضافه کرد: پس از داوری مقالات، بالاترین ها انتخاب خواهند شد و باتوجه به اقداماتی که برای گرفتن مجوزهای لازم انجام شده و مکاتبات انجام شده با انتشارات اشپرینگر، مقالات منتخب در مجله "Springer Series in Advanced Manufacturing" درقالب کتابی به زبان انگلیسی منتشر می شود.

سعداله با اشاره به موقعیت مکانی دانشگاه علم و فرهنگ و موقعیت و تمرکز صنعت در غرب تهران، عنوان کرد: باتوجه به شرایط و موقعیت مکانی دانشگاه انتظار می رود، استقبال خوبی از طرف صنعت از این همایش شود.

همچنین دانشگاه هایی همچون علم و صنعت، تربیت مدرس، فردوسی مشهد، بیرجند و اراک نیز همچون حامیان علمی و معنوی این همایش هستند.

به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دبیر خانه بیستمین همایش ملی و نهمین کنفرانس بین المللی مهندسی ساخت و تولید نیز آماده دریافت مقالات علاقه مندان به این حوزه بوده و مهلت ارسال مقالات تا ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ تمدید شده است. همچنین، برای جانمایی غرفه ها و رزرو از طرف صنعت از ۱۵ تا ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ فرصت ثبت نام وجود دارد.
1402/11/10
14:22:50
0.0 / 5
271
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا