هوافضا- علوم هوا فضا

هشتمین کنفرانس جامع مدیریت بحران و HSE انجام شد

هشتمین کنفرانس جامع مدیریت بحران و HSE انجام شد

هوا فضا: هشتمین کنفرانس جامع مدیریت بحران و اچ. اس. ای با رویکرد «برنامه ریزی و طرح ریزی مدیریت وضعیت اضطراری و سامانه فرماندهی حوادث» روز نخست خودرا در تاریخ شنبه 28 بهمن ماه 1402 در تهران و بصورت ترکیبی (حضوری و مجازی) برگزار نمود.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، این کنفرانس باهدف گردهمایی مدیران بحران و اچ. اس. ای صنایع، معادن، دستگاه های اجرائی دولتی، بخش خصوصی، تامین کنندگان فناوری و تجهیزات ایمنی و مدیریت بحران، کار خودرا با ۱۲ سخنرانی علمی، ۱۲ کارگاه آموزشی، 3 پنل بیان تجربه ها، 3 میزگرد تخصصی، و 18 مقالهٔ شفاهی شروع کرد.
دکتر مهدی زارع دبیر علمی این کنفرانس ضمن تاکید بر هدف برگزاری نمایش بیان کرد: «هدف اصلی برگزاری این همایش، گردهمایی متخصصان حوزه های مختلف سوانح، شامل طبیعی و انسان ساخت در کنار هم است.»
این استاد دانشگاه ضمن محدود دانستن تعداد همایش های این چنینی در سطح کشور، اضافه کرد: «متخصصان حوزهٔ مدیریت بحران و اچ. اس. ای با حضور در چنین همایش هایی اغلب در فضایی قرار می گیرند که طیفی از تخصص ها را هم در بخش کاربردی و اجرائی، هم بخش علمی و دانشگاهی شاهد هستند.»
زارع در ادامه به هدف دیگر برگزاریِ این همایش خصوصی اشاره نمود و اظهار داشت: «قصد دیگر این همایش آنست که میان صنعت و دانشگاه پل بزند. برای اینکه از یک سو، شخصیت های دانشگاهی و پرمطالعه و دارای پروژه های تحقیقاتی دانشگاهی قرار دارند، و از طرف دیگر، کارشناسان ادارات مختلف هستند. اساساً این برنامه عملیاتی نمی گردد، مگر هنگامی که از بخش اجرائی تأیید گرفته بشود.»
عضو وابسته شاخه زمین شناسی فرهنگستان علوم همین طور با ابراز خرسندی از امکان دیدار این دو گروه با هم در یک همایش سالانه و ایجاد فرصت آشنایی و همکاری اظهار داشت: «ایده های نو و مبتکرانه در این همایش شکل می گیرد و راهی برای آینده می سازد.»
وی ضمن اشاره به حمایت جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی از هشتمین دورهٔ این همایش افزود: «باتوجه به اینکه در بخش پژوهش های جهاددانشگاهی داور بوده ام، و به چشم اهمیتی را دیده ام که جهاددانشگاهی برای پژوهش های کاربردی در گستره کشوری قائل است، یکی از کارهایی که می تواند در پژوهشکده هایش اجرائی کند، سرمایه گذاری بلندمدت با چشم انداز پنج ساله، هم در بخش پرورش نیروی انسانی، هم توسعه زمینه ها و عملیاتی کردن بخش های مختلف مدیریت بحران و اچ. اس. ای، و هم ماژول هایی که صنعت و جامعه نیاز دارند مشارکت کند.»
به گزارش دفتر ایسنا در جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهیدبهشتی، از مهر سال جاری در این واحد جهاددانشگاهی دفتر HSSE و مدیریت خطر افتتاح شده است، که کارهای گسترده ای در حوزه مدیریت بحران و خطر انجام داده است.
گفتنی ست این همایش از 28 تا 30 بهمن ماه در تالار علامه امینی کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران برگزار می گردد.
/


1402/11/29
11:25:22
0.0 / 5
331
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا