هوافضا- علوم هوا فضا
بنیاد ملی نخبگان اعلام كرد؛

نحوه خدمت رسانی پلیس گذرنامه به نخبگان ایرانی

نحوه خدمت رسانی پلیس گذرنامه به نخبگان ایرانی

هوا فضا: بنیاد ملی نخبگان در امتداد تنویر افکار عمومی و خصوصاً جامعه نخبگانی کشور، اطلاعیه ای درباب نحوه خدمت رسانی پلیس گذرنامه به نخبگان ایرانی صادر کرد.به گزارش هوا فضا به نقل از بنیاد ملی نخبگان، پیرو انتشار خبر همکاری پلیس گذرنامه با بنیاد ملی نخبگان و ایجاد برخی سوءبرداشت ها، بنیاد ملی نخبگان در امتداد تنویر افکار عمومی و خصوصاً جامعه نخبگانی کشور، اطلاعیه ای درباب نحوه خدمت رسانی پلیس گذرنامه به نخبگان ایرانی صادر کرد.
در متن این اطلاعیه آمده است:
بنیاد ملی نخبگان در طول سال ها فعالیت خود، همیشه حامی استعدادهای برتر و نخبگان عزیز ایران اسلامی بوده است.
این بنیاد با استناد بر سند استراتژیک کشور در امور نخبگان و رسالت ذاتی خود که شناسایی، هدایت و پشتیبانی از اجتماع نخبگانی کشور است، بر خود واجب می داند، با بوجودآوردن زمینه های لازم در تعامل و همکاری با سایر نهادها و دستگاه های اجرائی و نظارتی کشور، شرایط تسهیل امور و اثرگذاری نخبگان در کشور را در عرصه های مختلف فراهم آورد.
این بنیاد همین طور با همکاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری برنامه های مختلفی را طی سالهای قبل برای پشتیبانی از نخبگان ایرانی خارج از کشور طراحی و اجرا کرده است.
در همین خصوص و در امتداد جلوگیری از سوءاستفاده افراد سودجو و صیانت از حقوق مادی و معنوی نخبگان و همین طور در پی دستور رییس جمهور در خصوص «ضرورت تسهیل امور ورود و خروج و صدور روادید برای استعدادهای برتر و نخبگان» و بمنظور تقویت دیپلماسی علمی و همکاریهای بین المللی در ساحت های مختلف نخبگی، همکاری با پلیس گذرنامه در قالب خدمت رسانی پلیس به جامعه نخبگانی و تسهیل امور در قالب های قانونی در دستور کار بنیاد ملی نخبگان قرار گرفته است.
این برنامه، تلاشی است در ادامه کارهای بنیاد در ایجاد زمینه های حمایتی از نخبگان مقیم و غیر مقیم وطن دوست ایرانی که در هر گوشه از جهان وظیفه خطیر پیشرانی در پیشرفت ایران و سرافرازی میهن شان را برعهده دارند.
همچنین، برنامه های آتی بنیاد در حوزه های ملی و بین المللی در همکاری با نخبگان ایرانی داخل و خارج از کشور و پشتیبانی از نخبگان غیر ایرانی، بوسیله وب گاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان به آدرس bmn.ir اطلاع رسانی خواهد شد.
بنیاد ملی نخبگان، توفیقات بیش از پیش نخبگان ایرانی را در اقصی نقاط جهان آرزومند است.


منبع:

1402/12/05
09:37:43
0.0 / 5
344
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا