هوافضا- علوم هوا فضا

ساخت داروی درمان دیسک کمر با استفاه از سلول های بنیادین

ساخت داروی درمان دیسک کمر با استفاه از سلول های بنیادین

هوا فضا: مرحله اول ساخت داروی درمان دیسک کمر با استفاه از سلول های بنیادین در پژوهشگاه رویان انجام شد.به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، مرحله اول ساخت داروی درمان «دیسک کمر» با استفاه از سلول های بنیادین در پژوهشگاه رویان انجام شده و نتایج آزمایش آن موفقیت آمیز بود. همین طور این دارو بون نیاز به تطابق ژنتیکی برای همه بیماران قابل استفاده می باشد.

اگر گرفتار کمر درد و مشکل تخریب دیسک کمر باشید، به خوبی می دانید که این بیماری در مقابل دارو مقاوم است و نیاز به عمل جراحی و خانه نشینی طولانی مدت دارد.

مرحله اول ساخت داروی درمان این بیماری با بهره گیری از سلول های بنیادین در پژوهشگاه رویان انجام شده و نتایج آزمایش آن روی 6 بیمار موفقیت آمیز بوده است.

به گفته انسیه حاجی زاده، مدیر مرکز توسعه محصولات پیشرفته سلولی این دارو بدون نیاز به تطابق ژنتیکی برای همه افراد قابل استفاده می باشد.

تا پیش از این در پژوهشگاه رویان سلول هایی را از خود فرد می گرفتند و فرآیندهایی را روی آن انجام می دادند و بعد هم مفصل تزریق می کردند.

شانس بهبودی بیمار با این روش خیلی بالا نبود؛ اما با روش جدید که نتایج و مستندات علمی آن در ژورنال های معتبر علمی هم چاپ شده مشکل بیماران برطرف می شود؛ آن هم با سلول های بنیادین یک فرد دیگر.


منبع:

1403/01/08
13:14:57
0.0 / 5
148
تگهای خبر: آزمایش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا