علوم هوا فضا
معاون بنیاد ملی نخبگان مطرح كرد:

خبر خوب نوروزی برای نخبگان

خبر خوب نوروزی برای نخبگان

به گزارش هوا فضا، معاون توسعه و مدیریت منابع بنیاد ملی نخبگان از افزایش وام خرید و ودیعه مسکن نخبگان اطلاع داد.به گزارش هوا فضا به نقل از بنیاد ملی نخبگان، فرشاد سلیمانی معاون توسعه و مدیریت منابع بنیاد ملی نخبگان ضمن تبریک ایام و فرا رسیدن سال نو، اظهار داشت: مقام معظم رهبری همواره بر پشتیبانی از نخبگان تاکید دارند و معتقدند اگر دو چیز مهیا باشد نرخ مهاجرت بشدت پایین خواهد آمد که نخست درگیر شدن و اشتغال نخبه در مسائل کشور و دوم امکان ادامه تحقیقات است. یعنی نخبه بتواند در فضای مناسب و امنیت خاطر استعداد خویش را شکوفا کند. ازاین رو بنیاد ملی نخبگان هم در سالی که گذشت بخش عمده فعالیت خویش را بر محور فراهم سازی بستر مناسب برای افزایش اثرگذاری نخبگان قرار داد که ایجاد شرایط درخور در حوزه معیشت و اشتغال هم همچون مهم ترین رویکردها بود.
وی در ادامه ضمن اشاره به بالارفتن هزینه های زندگی بخصوص در حوزه مسکن، از افزایش وام خرید و ودیعه مسکن نخبگان اطلاع داد و اظهار داشت: خوشبختانه بعد از پیگیری های بسیاری که از جانب بنیاد ملی نخبگان صورت گرفت و برگزاری جلسات مختلف با سازمان ها و نهادهای مرتبط، تائیدات و مجوزهای لازم برای افزایش وام خرید و ودیعه مسکن نخبگان دریافت شد که بر این اساس وام خرید به ۲ میلیارد تومان و وام ودیعه مسکن به پانصد میلیون تومان افزایش پیدا کرد.
سلیمانی افزود: برپایه مصوبه شورای پول و اعتبار بانک مرکزی، نرخ سود تسهیلات ساخت/خرید و ودیعه اجاره مسکن ۲۳ درصد با بازپرداخت تا حداکثر ۲۰ سال برای تسهیلات ساخت/ خرید مسکن، و بازپرداخت تا حداکثر ۵ سال برای تسهیلات ودیعه مسکن در نظر گرفته شده و محاسبه مبلغ اقساط ماهانه، بر عهده بانکهای عامل است که متقاضی می تواند با رفتن به مدیریت امور شعب بانکهای عامل، از میزان اقساط اطلاع حاصل کنند.
به گفته معاون توسعه بنیاد ملی نخبگان، برگزیدگان شیوه نامه شناسایی و توسعه فعالیتهای استادیاران جوان (طرح زنده یاد کاظمی آشتیانی)، برگزیدگان شیوه نامه تسهیلات جذب دانش آموختگان برتر دانشگاهی در موسسه های علمی (طرح شهید شهریاری)، برگزیدگان سطح ۱ و ۲ شیوه نامه شناسایی و پشتیبانی از اختراع های برگزیده (طرح شهید فخری زاده) و برگزیدگان شیوه نامه بهره مندی دانش آموختگان برتر دانشگاهی از تسهیلات دوره پسادکتری (طرح شهید چمران) مشمولان استفاده این تسهیلات هستند.
معاون توسعه بنیاد ملی نخبگان ضمن اشاره به این که متخصصان ایرانی دانش آموخته خارج از کشور هم می توانند برای درخواست بهره مندی از این تسهیلات، از راه ارتباط با مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری اقدام نمایند، اظهار داشت: هر متقاضی صرفا مجاز به استفاده از یکی از تسهیلات ساخت/خرید و یا ودیعه اجاره مسکن می باشد و در صورت استفاده از یکی از این دو، امکان معرفی برای تسهیلات مسکن دیگر وجود ندارد.
سلیمانی اظهار داشت: افراد واجد شرایط می توانند برای بهره مندی از این تسهیلات درخواست خویش را از راه سامانه سینا به نشانی https: //sina.bmn.ir/ ارسال نمایند. همینطور ضروری می باشد، متقاضیان استفاده از هر یک از تسهیلات مسکن، قبل از عرضه درخواست، بررسی های لازم را انجام دهند و ضمن اطلاع کافی از شرایط و جزئیات وام، برای دریافت تسهیلات اقدام نمایند.
علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنند و یا با شماره ۰۹۶۰۱ تماس حاصل کنند.
پیش از این و در بهمن ماه ۱۴۰۲ سید سلمان سیدافقهی قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در گفت و گویی در رابطه با آخرین وضعیت وام خرید و ودیعه مسکن نخبگان اظهار داشته بود: هم اکنون وام خرید مسکن نخبگان یک میلیارد تومان و وام ودیعه مسکن ۳۰۰ میلیون تومان است که برای بهبود شرایط، در نامه ای به شورای پول و اعتبار پیشنهاد دادیم مبلغ وام ودیعه و خرید مسکن افزایش یابد.


منبع:

1403/01/14
08:52:11
0.0 / 5
188
تگهای خبر: فناوری , متخصص , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا