علوم هوا فضا
رییس جهاد دانشگاهی اعلام كرد؛

اقدامات جهاد دانشگاهی برای تحقق شعار جهش تولید با مشارکت مردم

اقدامات جهاد دانشگاهی برای تحقق شعار جهش تولید با مشارکت مردم

هوا فضا: هوا فضا: رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره به نام گذاری سال جاری با عنوان جهش تولید با مشارکت مردم از جانب رهبر معظم انقلاب اسلامی، اقدامات این نهاد را برای تحقق شعار سال تشریح نمود.به گزارش هوا فضا به نقل از جهاد دانشگاهی، حسن مسلمی نائینی در پیام نوروزی با تبریک فرارسیدن عید نوروز سال ۱۴۰۳ و تقارن آن با ماه مبارک رمضان عنوان کرد: ازخداوند متعال، سالی سرشاراز معنویت، موفقیت، سلامتی وشادکامی رابرای همه مردم عزیزمان به ویژه خالقان و حماسه آفرینان روزهای بزرگ در سال قبل یوم الله روز قدس، یوم الله ۲۲ بهمن و ۱۱ اسفندماه، انتخابات مسالت دارم.
وی در این پیام آورده است: «همچنین رهبر حکیم و فرزانه انقلاب با اشراف بر امور کشورمان و اطلاع از نیاز فعلی کشورمان شعار سال حاری را سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نامگذاری نمودند.
تجربه ۴۵ سال انقلاب نشان داد که موفقیت های کشورمان در حوزه های مختلف صنایع دفاعی، هسته ای، سلولهای بنیادی، پزشکی، نانو و سیاسی و همین طور ماندگاری نظام و کشورمان برغم توطئه های دشمنان خارجی و دنباله روان داخلی آنها همه با مشارکت مردم انجام گرفته است.
اما هم اکنون همچنان در عرصه اقتصاد مشکلات عمده ای داریم و مردم عزیزمان سختی های زیادی را تحمل می کنند. همانطور که ایشان گفتند حل مشکلات اقتصادی به رشد تولید ملی بستگی داشته و لازم است در تولید نیز جهشی صورت گیرد. رکن اصلی برای جهش در تولید، مردم هستند که بایستی بستر لازم را برای آنها برای حضور در میدان اقتصاد و عرصه تولید باز کرد. آن چه تجربه اندک ما نشان میدهد تنها راه جاره حل مشکلات اقتصادی استفاده از توان مردم است.
جهاددانشگاهی به عنوان نهاد مولود انقلاب با پیشینه و سابقه های برجسته و توان بالا در حوزه های مختلف پژوهش و فناوری، فرهنگی، آموزشی، تجاری سازی و با نیروهای بی ادعا اما توانمند و خلاق در ضمن سال های جاری برای حضور مردم در حوزه تولید دو اقدام اساسی را انجام داده است:
در حال حاضر جهاددانشگاهی با همت مدیران، پیشکسوتان و جهاد گران عزیز، دارای فناوری های زیادی بوده که لازم است به محصول تبدیل گشته و سپس به تولید انبوه و در بازارهای داخلی و خارجی ارائه شود.
در این راستا با بهره گیری از توان بخش خصوصی و سرمایه گذاران دغدغه مند و دلسوز و مشارکت با آنها مبادرت به تولید محصولات مختلف با بهره گیری از دانش فنی و فناوری های موجود کرده است که منفعت دو طرفه هم برای جهاددانشگاهی و هم سرمایه گذاران دارد.
همچنین دارایی های فیزیکی زیاد و طرحهای نیمه تمامی دارد. زمینهای بلااستفاده در پارک های خودرا در اختیار شرکت های تولیدی دانش بنیان قرار داده تا بتوانند در یک فضای مناسب به تولید محصولات خود بپردازند. همین طور طرحهای نیمه تمام خودرا با کمک و مشارکت سرمایه گذران تکمیل کرده تا به این صورت دارایی های خودرا مولد و ظرفیتهای بزرگ مردمی را فعال کند. ان شاءالله امسال بر طبق سفارش حکیمانه و هوشمندانه رهبر معظم انقلاب این اقدامات با جدیت و توان بیشتری ادامه خواهد داشت.»

1403/01/17
15:34:29
0.0 / 5
308
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا