علوم هوا فضا
با فرود روی زمین؛

زباله فضایی سقف خانه ای را در آمریکا سوراخ کرد

زباله فضایی سقف خانه ای را در آمریکا سوراخ کرد

هوا فضا: دو زباله فضایی روی زمین و در آمریکا فرود آمدند. یکی از آنها قسمتی از یک فضاپیمای چینی بود که به شکل گلوله آتشین در آسمان دیده شد و دیگری قسمتی از باتری قدیمی که سقف خانه ای را سوراخ کرد.


به گزارش هوا فضا به نقل از اسپیس، یک زباله فضایی بزرگ چینی در جنوب کالیفرنیا فرود آمد. این زباله هنگام فرود یک گلوله آتشین ایجاد کرد که خیلی از مردم منطقه ساکرامنتو تا سن دیه گو آنرا مشاهده نمودند. زباله مذکور قسمتی از ماژول فضاپیمای چینی شنژو ۱۵ بود. این فضاپیما ۳ فضانورد را در نوامبر ۲۰۲۲ میلادی به ایستگاه فضایی چین در مدار زمین برده بود. وزن ماژول مداری شنژو حدود ۱۵۰۰ کیلوگرم بود که اتاقی اضافی برای فضانوردان و انجام آزمایش ها در فضا فراهم می کرد.
البته خیلی از افرادی که این گلوله آتشین را در آسمان دیدند از ماهیت آن اطلاعی نداشتند. اما این تنها جسمی نبود که بتازگی از آسمان فرود آمد. بر اساس گزارش نشریه اینترستینگ انجینرینگ چند روز قبل بخشهایی از پالت زباله ایستگاه فضایی بین المللی هنگام ورود باردیگر به اتمسفر زمین در خانه ای در ایالت فلوریدا آمریکا سقوط کردند.
این زباله سقف خانه آلیخاندرو اوترو را سوراخ کرد. وی تصاویری از یک شی سیلندری شکل را در ۱۶ مارس در توییتر به اشتراک گذاشت. زباله مذکور یک حفره بزرگ در سقف و کف خانه ۲ طبقه وی در فلوریدا به وجود آورده است. ناسا اکنون مشغول بررسی این مساله است تا مشخص شود زباله فضایی قسمتی از یک پالت باتری ایستگاه فضایی بین المللی است یا خیر. دوربین امنیتی خانه این رویداد را رصد کرده است. بطور دقیق تر دوربین صدای عجیب سقوط شی مذکور در ۸ مارس ۲۰۲۴ میلادی روی خانه را ثبت کرده است.
این پالت باتری که در کل ۲.۶ متریک تن وزن داشت در ۸مارس ۲۰۲۴ میلادی بطور کنترل نشده وارد اتمسفر شد. در سال ۲۰۲۱ میلادی ۹ باتری از کار افتاده از ایستگاه فضایی بین المللی رها شدند. از همان زمان، این زباله که به اندازه یک ماشین اسپرت بود به آرامی به سمت زمین در حال سقوط بود.
منبع:

1403/01/19
09:15:59
0.0 / 5
186
تگهای خبر: آزمایش , باتری , دوربین , فضایی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا