هوافضا- علوم هوایی

عضویت دانش آموخته شریف در آکادمی ملی مخترعان آمریکا NAI

عضویت دانش آموخته شریف در آکادمی ملی مخترعان آمریکا NAI

هوا فضا: سهیل غیاثی، دانش آموخته دانشگاه صنعتی شریف و استاد دانشگاه کالیفرنیا - دیویس به عنوان عضو ارشد آکادمی ملی مخترعان آمریکا «NAI» معرفی گردید.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، آکادمی ملی مخترعان NAI، سهیل غیاثی، دانش آموخته شریف و استاد مهندسی برق و کامپیوتر در دانشگاه کالیفرنیا- دیویس را به عنوان عضو ارشد آکادمی خود در سال ۲۰۲۴ برگزید.
عضویت ارشد این آکادمی به دانشمندان، اعضای هیئت علمی و مدیران فعالی که موفقیت قابل توجه در ثبت اختراع و تجاری سازی فناوری در راستای بهبود رفاه جامعه داشته اند، اعطاء می شود.
تحقیقات غیاثی بر فناوری های مبتنی بر سامانه های نهفته متمرکز است. این سامانه ها، کامپیوتر هایی هستند که برای انجام یک عملکرد مشخص با محدودیت هایی خاص طراحی شده اند. یکی از نمونه کارهای نوآورانه دکتر غیاثی دراین زمینه، فناوری اکسی متری جنین Transabdominal یا TFO است.
فناوری اکسی متری جنین Transabdominal یا TFO برای زنان حامله استفاده می شود. این دستگاه مستقیماً سطح اشباع اکسیژن را در نوزادان در حین زایمان یا تولد کنترل می کند و به پزشکان درباب نحوه مداخله برای پیش گیری از خفگی جنین کمک می نماید. این فناوری با ارائه معیارهای بهتری به کمک پزشکان آمده است تا به حل یک مشکل حیاتی و طولانی مدت سلامت جهانی کمک نماید. هم اکنون نیز دانشمندان درحال انجام مطالعات بر روی بیماران هستند.
گفتنی است، NAI در طول کنفرانس سالانه خود که از ۱۶ تا ۱۸ ژوئن در رالی، کارولینای شمالی برگزار می شود، از دکتر غیاثی و سایر برگزیدگان ۲۰۲۴ تجلیل خواهدنمود.
منبع:

1403/01/23
21:35:15
0.0 / 5
297
تگهای خبر: دستگاه , طراحی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا