علوم هوا فضا
به دلیل موفقیت قابل توجه در ثبت اختراع؛

دانش آموخته شریف عضو ارشد آکادمی ملی مخترعین آمریکا NAI شد

دانش آموخته شریف عضو ارشد آکادمی ملی مخترعین آمریکا NAI شد

به گزارش هوا فضا، دکتر سهیل غیاثی دانش آموخته دانشگاه صنعتی شریف و استاد دانشگاه کالیفرنیا، دیویس، بعنوان عضو ارشد آکادمی ملی مخترعین آمریکا NAI ارائه شد.به گزارش هوا فضا به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، آکادمی ملی مخترعان NAI، دکتر سهیل غیاثی، دانش آموخته شریف و استاد مهندسی برق و کامپیوتر در دانشگاه کالیفرنیا، دیویس، را بعنوان عضو ارشد آکادمی خود در سال ۲۰۲۴ برگزید.
عضویت ارشد این آکادمی به دانشمندان، اعضای هیئت علمی و مدیران فعالی که موفقیت قابل توجه در ثبت اختراع و تجاری سازی فناوری در جهت بهبود رفاه جامعه داشته اند، اعطاء می شود.
تحقیقات دکتر غیاثی بر فناوری های مبتنی بر سامانه های نهفته متمرکز است. این سامانه ها، کامپیوتر هایی هستند که برای انجام یک عملکرد مشخص با محدودیت هایی خاص طراحی شده اند. یکی از نمونه کارهای نوآورانه دکتر غیاثی دراین زمینه، فناوری اکسی متری جنین Transabdominal یا TFO است.
فناوری اکسی متری جنین Transabdominal یا TFO برای زنان آبستن استفاده می شود. این دستگاه مستقیماً سطح اشباع اکسیژن را در نوزادان در حین زایمان یا تولد کنترل می کند و به پزشکان در مورد نحوه مداخله برای جلوگیری از خفگی جنین کمک می نماید.
این فناوری با عرضه معیارهای بهتری به کمک پزشکان آمده است تا به حل یک مشکل حیاتی و طولانی مدت سلامت جهانی کمک نماید. هم اکنون هم دانشمندان درحال انجام مطالعات بر روی بیماران هستند.
قابل ذکر است NAI در طول کنفرانس سالانه خود که از ۱۶ تا ۱۸ ژوئن در رالی، کارولینای شمالی برگزار می شود، از دکتر غیاثی و سایر برگزیدگان ۲۰۲۴ تجلیل خواهد نمود.

1403/01/24
18:00:10
0.0 / 5
217
تگهای خبر: دستگاه , طراحی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا