هوافضا- علوم هوایی
رئیس هجدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوكاپ آزاد ایران:

منتخبین هجدهمین مسابقات ربوکاپ ۹ سهمیه جهانی دریافت می کنند

منتخبین هجدهمین مسابقات ربوکاپ ۹ سهمیه جهانی دریافت می کنند

به گزارش هوا فضا، رییس هجدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران اظهار داشت: منتخبین هجدهمین مسابقات ربوکاپ، تعداد 9 سهمیه حضور در مسابقات جهانی ربوکاپ را دریافت خواهند کرد.


مرتضی موسی خانی، رییس هجدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران در گفتگو با ایسنا اظهار داشت: تعداد ۴۰۰ تیم در مسابقات ربوکاپ پیش ثبت نام کرده اند و از این تعداد، ۳۱۶ تیم توانستند به مسابقات راه یابند.
وی با اعلان اینکه تعداد ۷۰ تیم بزرگسال دانشجویی در این مسابقات حضور دارند، اضافه کرد: مابقی تیم ها دانش آموزان هستند. همین طور در این دوره از مسابقات از ۵ کشور جهان همچون چین، برزیل، آلمان، افغانستان و ارمنستان حضور دارند. کشورهای همسایه حضوری شرکت کرده اند؛ اما کشورهایی که دور هستند مشکل تردد داشتند، بصورت شبیه سازی شرکت کرده اند.
موسی خانی درباره ی جایزه این دوره از مسابقات نیز اظهار داشت: بزرگترین جایزه این مسابقات رشد و یادگیری و سهیم شدن در دانش است؛ اما یک جایزه نقدی هم برای برگزیدگان در نظر گرفته شده است و در نهایت تعداد ۹ تیم منتخب سهمیه حضور در مسابقات جهانی ربوکاپ را دریافت خواهند کرد.
رئیس کمیته ملی ربوکاپ با اعلان اینکه افرادی که در سالهای قبل در مسابقات ربوکاپ حضور داشتند هم اکنون در صنایع بزرگ در حال ایفای نقش هستند، اظهار داشت: باید از مراکز آموزشی و دانشگاهی برای تربیت و پرورش نیروی انسانی کارآمد حمایت کرد و یکی از چالش های جدی ما هزینه های سنگین ساخت ربات ها در مدرسه و دانشگاه است و اگر می خواهیم در آینده نیروی کارآمد داشته باشیم باید از آنها حمایت نماییم.
لازم به ذکر است، هجدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران به میزبانی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی از ۲۹ تا ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ در ۲۴ لیگ، برگزار می گردد.
منبع:

1403/01/31
13:39:58
0.0 / 5
262
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا