هوافضا- علوم هوا فضا

شیوه نامه مشوق های خدمتی برای دانش آموختگان دانشگاهی ابلاغ گردید

شیوه نامه مشوق های خدمتی برای دانش آموختگان دانشگاهی ابلاغ گردید

به گزارش هوا فضا، معاون پژوهشی وزیر علوم اعلام نمود: شیوه نامه مشوق های خدمتی برای دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی تدوین و توسط ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ گردید.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، پیمان صالحی معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: بر مبنای پیگیری های صورت گرفته طی سالهای گذشته، خوشبختانه شیوه نامه مشوق های خدمتی برای دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی تدوین و توسط ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ گردید.
وی ادامه داد: بر طبق این شیوه نامه از این پس دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی با کسب مهارت های تخصصی و عمومی می توانند از مشوق های خدمتی همچون کسری خدمت، مرخصی تشویقی، تعیین سازمان محل خدمت، بخشش اضافه خدمت سنواتی، تعویق اعزام و اعطای یک درجه بالاتر در صورت دارا بودن صلاحیت های لازم و متناسب با سوابق مرتبط، بهره مند شوند.
صالحی اظهار داشت: سوابق و اطلاعات دوره های مهارت آموزی برگزار شده در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور باید تا دو ماه پیش از تاریخ اعزام توسط دانشجویان آماده شده و توسط دانشگاه ها مورد تایید قرار گیرد. در این خصوص شیوه نامه و سامانه مربوطه در دست تهیه بوده و روش های اجرایی در آینده نزدیک اطلاع رسانی خواهد شد.
معاون وزیر علوم اظهار داشت: این اولین دفعه است که مهارت آموزی تأثیر مستقیم در فرآیند خدمت سربازی دانشجویان داشته و نیاز است دانشگاه ها همکاری و هماهنگی لازم را با دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جهت اجرای این شیوه نامه داشته باشند.




منبع:

1403/02/04
12:24:39
0.0 / 5
186
تگهای خبر: آموزش , فناوری , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا