هوافضا- علوم هوا فضا
مسئول ترویج ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال معاونت علمی ریاست جمهوری:

فرهنگ سازی گام اول فریلنسری است

فرهنگ سازی گام اول فریلنسری است

به گزارش هوا فضا، مسئول ترویج ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال معاونت علمی ریاست جمهوری اظهار داشت: فرهنگ سازی گام اول فریلسنری است، خوشبختانه حرکت آغازین آن شروع شده و در همایش بصورت مفصل به این موضوعات خواهیم پرداخت.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، طاها ذی قیمت، مسئول ترویج ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال معاونت علمی ریاست جمهوری امروز در نشست خبری نخستین همایش فریلنسری که به همت دانشگاه علم و فرهنگ که در معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری برگزار گردید، اظهار داشت: ظهور تکنولوژی جدید تغییراتی در نحوه بازار کار به وجود آورده است در این فضای جدید سبک فری لنسری به وجود آمده که در آن هر اینفلونسر برمبنای تخصصی که دارد به ایفای نقش خواهند پرداخت.
وی ادامه داد: این حوزه به سبب ایجاد فعالیت بر بستر نوظهور هنوز بطور ایجاد نشده از طرف دیگر بطور معمول اتفاقات جدید با مقاومتی در جامعه مواجه می باشد که امکان تسریع روند جدید را سخت کرده است این مقاومت در مقابل فری لنسری سبب شده که جامعه از منافع آن محروم شود.
مسئول ترویج ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال معاونت علمی ریاست جمهوری با اعلان اینکه نخستین بخشنامه فریلنسری در بستر اقتصاد دیجیتال به تصویب دولت رسیده اما طی دو سال قبل اتفاق خاصی در این زمینه ایجاد نشده است.
بگفته وی؛ نخستین همایش فریلنسری در عرصه اقتصاد دیجیتال در خرداد ماه برگزار می شود که طی آن فرلینسرها و افرادی که در فضای پروژه های انجام دادند، در این همایش شرکت خواهند کرد. در این همایش نیازها و چالش های اعضای اکوسیستم مورد بررسی و راهکارهایی برای بلوغ سیستم مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
ذی قیمت معتقد می باشد که مزایای فریلسنری بسیار باارزش است و خیلی از چالش های بخش سنتی را ندارد، علاوه بر این به سبب نگاه خلاقانه بخش سنتی را تغییر خواهد داد.
مسئول ترویج ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال معاونت علمی ریاست جمهوری بیان کرد: نباید چالش های موجود در این راه موجب جا مانده ایران از تحولات در عرصه فناوری شود، پشتیبانی از افراد فریلنسر و فرهنگ سازی این مساله با کمک اصحاب رسانه امکان پذیر است.
وی ادامه داد: فرهنگ سازی گام اول فری لنسری است، خوشبختانه حرکت آغازین آن شروع شده و در همایش بصورت مفصل به این موضوعات خواهیم پرداخت.
منبع:

1403/03/05
15:33:10
0.0 / 5
328
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا