علوم هوا فضا

جزئیات سی وسومین جشنواره بین المللی خوارزمی

جزئیات سی وسومین جشنواره بین المللی خوارزمی

به گزارش هوا فضا دبیر اجرایی سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی با بیان این كه در این دوره از جشنواره ۳۲۸ طرح ارسال شده است، اظهار داشت: از این تعداد ۱۵ طرح منتخب بعنوان طرح های برگزیده انتخاب شدند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دكتر علی الیاسی در نشست خبری امروز با بیان این كه جشنواره بین المللی خوارزمی رهیافت سنجیده ای برای شناسایی و معرفی طرح های برتر ملی و قدردانی از دانشمندان و پژوهشگران است، اضافه كرد: این جشنواره كه بنیاد آن بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۶۶ پایه گذاری شد، حالا بعنوان باسابقه ترین جشنواره علمی جمهوری اسلامی ایران سه دهه افتخارآمیز از برگزاری مستمر آن می گذرد.
الیاسی تصریح كرد: بعد از پشت سر گذاشتن سه دهه از فعالیتهای این جشنواره ظرفیت های قابل بهره برداری ای بوجود آمده است، بگونه ای كه بیشتر از ۲۰۰ دانشمند خارجی و ایرانی مقیم خارج از ۵۰ كشور جهان در این رویداد مشاركت داشتند، ازاین رو این جشنواره آیینه تمام نمایی از پویایی علمی، خودباوری دانش پژوهان و فناوران ایرانی و تلاش مستمر كشور در هدایت جوانان و پژوهشگران به منظور دستیابی به بهترین راه های توسعه پایدار می باشد.
دبیر اجرایی سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی با اشاره به فرایند برگزاری این دوره از رقابت های علمی خوارزمی، تصریح كرد: در این دوره از جشنواره ۵ بخش طرح های داخلی، طرح های خارجی، طرح های ایرانی مقیم خارج، طرح برگزیده موفق در تولید ملی و برگزیده ویژه تعریف شده است و فراخوان پذیرش طرح ها در این دوره از جشنواره از فروردین ماه سالجاری شروع شده بود.
وی با تاكید بر این كه جشنواره بین المللی خوارزمی در محورهای اصلی پژوهش های بنیادین، كاربردی، طرح های توسعه ای، اختراع و نوآوری مبادرت به پذیرش طرح ها كرده است، افزود: طرح های ارسالی و پذیرش شده در ۱۸ حوزه تخصصی مهندسی برق و كامپیوتر، مكانیك، مكاترونیك، فناوری های شیمیایی، فناوری نانو، مواد، متالوژی و انرژی های نو، مهندسی نرم افراز، فناوری اطلاعات، صنایع و مدیریت فناوری، زیست فناوری و علوم پایه پزشكی، كشاورزی و منابع طبیعی، محیط زیست، علوم پایه، عمران، هوا و فضا، معماری و شهرسازی، هنر و علوم پزشكی بوده است.
وی با تاكید بر این كه طرح های ارسالی از جانب اعضای هیات علمی گروه های تخصصی مورد ارزیابی قرار گرفت، تصریح كرد: در مجموع در این دوره از جشنواره ۳۲۸ طرح دریافت شد كه ۲۰۳ طرح شامل طرح های داخلی و ۱۲۵ طرح طرح های خارجی بوده است.
به قول وی، بعد از رای هیات داوران از تعداد طرح های ارسالی ۱۰ طرح داخلی، ۴ طرح خارجی و یك طرح ایرانی مقیم خارج بعنوان طرح های برگزیده سی و سومین دوره جشنواره عرضه شدند.
دبیر اجرایی سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی، همینطور خاطرنشان كرد: ۱۰ طرح منتخب داخلی شامل دو طرح بنیادین، سه طرح توسعه ای و ۵ طرح كاربردی در حوزه های كشاورزی، برق، مكانیك، فناوری شیمیایی، مهندسی نرم و فناوری اطلاعات و مواد و متالوژی و انرژی های نو بوده است.
او همینطور تصریح كرد: طرح های خارجی برگزیده از كشورهای استرالیا، چین، كره جنوبی و یك ایرانی مقیم آمریكا بوده است.
الیاسی همینطور خاطرنشان كرد: طرح های خارجی منتخب در گروه های برق، فناوری شیمیایی، مواد و متالورژی، برق و كامپیوتر و زیست فناوری و پایه پزشكی بوده است.1398/11/26
15:25:19
5.0 / 5
4573
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا