علوم هوا فضا
ستاری در مراسم تقدیر از توانمندی های تولید صنایع دارویی اعلام كرد

اضافه شدن ۵ واكسن جدید به چرخه واكسیناسیون كشور در سال ۹۹

اضافه شدن ۵ واكسن جدید به چرخه واكسیناسیون كشور در سال ۹۹

هوا فضا: معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینكه سال آینده پنج واكسن جدید به چرخه واكسیناسیون كشور اضافه می شوند، اظهار داشت: واكسن های HPV، آنفلوآنزا، پنوموكوك، روتاویروس و لیشمانیا همچون این واكسن ها هستند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، سورنا ستاری امروز در مراسم تقدیر از توانمندی های تولید صنایع دارویی و تجهیزات پزشكی با اشاره به اینكه صنعت داروسازی و تجهیزات پزشكی جزو افتخارات كشور هستند، اظهار نمود: تمام اعضای این سیستم را در اختیار داریم، به صورتی كه در این عرصه شركت های ایرانی در حال فعالیت هستند و نیروی انسانی كافی در این صنعت وجود دارد و از جانب دیگر شاهد كاهش خروج داروسازان از كشور هستیم.
وی با اشاره به توانمندی های شركت های تجهیزات پزشكی در زمینه تولید محصولی مانند شتاب دهنده و سایر محصولات، اظهار داشت: این صنعت از توانایی بسیار خوبی برخوردار است، به شكلی كه می توانیم ایده ها را به سرعت به محصول تبدیل نماییم. البته وجود سازمان غذا و دارو یكی از علل موفقیت این حوزه به حساب می آید، كاش ما در سایر وزارتخانه ها همچون وزارت نفت سازمانی مثل غذا دارو داشتیم تا وقتی محصولی تولید می شود بتوانند به راحتی آن محصول را ثبت كنند و وارد بازار شود.
ستاری با اشاره به اینكه ۱۰۰ شركت در حوزه سلول های بنیادی در حال فعالیت هستند، خاطرنشان كرد: تلاش خواهیم كرد تا این شركت ها را تقویت نماییم.
وی با اشاره به برنامه ریزی برای تولید داروها در كشور، توضیح داد: یك شركت داخلی برنامه ریزی برای تولید انسولین را شروع كرده است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینكه سال آینده ۵ واكسن جدید به چرخه واكسیناسیون كشور اضافه می شوند، اظهار داشت: واكسن های HPV كه در مراحل پایانی تایید هست، آنفلوآنزا، پنوموكوك، روتا ویروس و لیشمانیا همچون این واكسن ها هستند.
وی با اشاره به اینكه تجهیزات پزشكی هم از اولویت های معاونت علمی ریاست جمهوری است، تصریح كرد: پیچیدگی دستگاه ها شناسایی شد و به دنبال پشتیبانی از تولیدكننده داخلی هستیم.
ستاری در انتها با اشاره به اینكه باید از تحریم ها بعنوان یك فرصت برای تقویت صنایع داخلی استفاده نماییم، اظهار داشت: سالانه حدود ۲۵۰ الی ۳۰۰ میلیون یورو صرف واردات سموم می شود كه این حركت باید به سمت تولید بیوتك برود. باید از این طریق بتوانیم آینده خوبی را برای جوانان و ایجاد اشتغال در كشور داشته باشیم.
1398/11/28
13:43:37
5.0 / 5
3568
تگهای خبر: فناوری , ناسا , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا