هوافضا- علوم هوایی
در جمع خبرنگاران مطرح شد:

ساماندهی مراكز آموزش عالی با دو رویكرد اولویت وزارت علوم است

ساماندهی مراكز آموزش عالی با دو رویكرد اولویت وزارت علوم است

هوا فضا: وزیر علوم ساماندهی مراكز آموزش عالی با دو رویكرد را اولویت این وزارتخانه دانست و اظهار داشت: به دنبال كیفی سازی آموزش ها و پویایی مراكز آموزش عالی هستیم.به گزارش هوا فضا به نقل از مهر، منصور غلامی عصر شنبه در حاشیه افتتاح ۳۴ طرح دانشگاهی كشور به صورت ویدئو كنفرانس در انزلی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه دانشگاه فنی و حرفه ای مهارتی است، اظهار نمود: معتقدیم كه باید دوره های مهارتی تقویت شده و از آنها حمایت كرد.
وی با اشاره به اینكه در طول سال های گذشته و در برنامه های سال آینده هم پشتیبانی از دوره های مهارتی در اولویت وزارت علوم قرار دارد، اضافه كرد: دوره های حمایتی داوطلبان و دانشجویان ورودی این دانشگاه را در زمان كوتاه وارد مشاغل فنی و حرفه ای می كند كه هم به رشد و توسعه بخش های صنعتی كمك كرده و هم اشتغال را برای جوانان زودتر فراهم می شود.
وزیر علوم در ادامه با اشاره به اینكه در سال آینده ساماندهی آموزش عالی كشور از اولویت های این وزارتخانه است، اظهار داشت: در سال های گذشته شاهد تعدد و كثرت واحدها و مراكز آموزش عالی در كشور بوده ایم.
وی با اشاره به اینكه این ساماندهی با رویكرد كیفی سازی دوره های مهارتی در مراكز آموزش و عالی صورت خواهد گرفت، خاطرنشان كرد: اساسا با دقت در استانداردها و تاكید بر افزایش آنها، شرایط لازم برای دوره های دانشگاهی پیش خواهد رفت.
غلامی با اشاره به اینكه كاهش جمعیت داوطلب دانشگاه ها و استقبال كمی از بعضی از رشته های دانشگاهی و دانشگاه ها بگونه ای كه آن دانشگاه با صندلی خالی مواجه می شود دومین هدف از ساماندهی مراكز آموزش عالی كشور است، افزود: باید دانشگاه ها و مراكز علمی به سمت مأموریت های اختصاصی هدایت شوند تا به جای اینكه همه به یك دانشگاه جامع با همه رشته ها تبدیل شوند بتوانند بر مبنای ظرفیت های مناطق و استان های خود هدف گذاری شوند.
وی با اشاره به اینكه به دنبال ارتقای فعالیت های تحقیقاتی در دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی هستیم، اظهار داشت: عمق كارهای تخصصی و فعالیت های این دانشگاه اساسا زیاد خواهد شد.
وزیر علوم افزود: انتظار داریم این دو رویكرد در آینده آموزش عالی كشور را به یك آموزش عالی پویا و كیفی و با فارغ التحصیلان كارآمدتر تبدیل گردد.

1398/06/11
19:17:12
5.0 / 5
4231
تگهای خبر: وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا