هوافضا- علوم هوایی
از سوی ستاد توسعه زیست فناوری انجام می شود؛

پذیرش طرح های فناورانه حوزه امنیت غذایی

پذیرش طرح های فناورانه حوزه امنیت غذایی

هوا فضا: از طرف ستاد توسعه زیست فناوری با انتشار فراخوانی اعلام گردید كه برمبنای آن از طرح های حوزه امنیت غذایی با در نظر گرفتن شرایطی حمایت می شود.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، امروزه امنیت غذایی مورد توجه بیش از پیش بین‏ المللی خصوصاً کشورهای در حال توسعه تبدیل گشته است بدین جهت نوآوری در تولید و عرضه پایدار محصولات غذایی، برقراری زنجیره تامین و تضمین برقراری حلقه های اساسی در این زنجیره یکی از مهمترین اولویت های راهبردی ملی جمهوری اسلامی ایران شمرده می شود.
"تولید به روش های ناکارامد"، "عدم استفاده از فناوری های نوین"، "وابستگی به منابع خارجی در تامین نیاز های اساسی" و "عدم شناخت توانایی و قابلیت های بومی" همچون تهدیدهای امنیت غذایی بشمار می رود و بمنظور رفع این چالش از طرف ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی مبادرت به تدوین بسته امنیت غذایی با محوریت تولید محصولات راهبردی، ارزبر و دارای پتانسیل ارزآوری کرده است تا بتواند با برنامه‏ ریزی درست و در همکاری با سایر نهادهای متولی گامی در جهت تحقق اقتصاد دانش‏بنیان در حوزه امنیت غذایی بردارد.
علاوه بر آن این ستاد باتوجه به اهمیت رفع نیازهای اساسی کشور و پشتیبانی از شرکت‏ های فعال در زمینه امنیت غذایی فراخوانی منتشر نموده است. در این فراخوان آمده است که ستاد از طرح های فناورانه شرکت های دانش بنیان برای ارتقای امنیت غذایی کشور خواهدنمود.
طرح های مورد نظر باید تولیدی و قابلیت اجرایی شدن در شرایط اقلیمی و سیاسی کشور را داشته باشند. "وجود منابع پایدار برای تامین مواد اولیه با هدف استمرار در اجرای طرح و تولید محصول"، "چابکی طرح ها و ایده ها برای انطباق با استانداردها و تولید محصولات متنوع"، "وجود بازار داخلی برای محصول طرح یا تضمین صادرات برای محصولات ارزآور"، "استفاده از تکنولوژیهای جدید و کارآمد در اجرای طرح"، "تمایل بخش خصوصی برای سرمایه گذاری و پشتیبانی از طرح های فناورانه"، "کنترل کیفیت و عرضه محصول سالم و امکان ستاندن مجوزات لازم" از دیگر شرایط پذیرش طرح ها اعلام شده است.
منبع:

1399/02/18
13:20:59
5.0 / 5
2716
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا