هوافضا- علوم هوایی
در طرح مشترك یكی از دانشجویان تربیت مدرس با محققان بین المللی معرفی شد

تشخیص كرونا از بازدم

تشخیص كرونا از بازدم

هوا فضا: مرضیه موسی زاده، دانشجوی دكتری نانوبیوتكنولوژی دانشگاه تربیت مدرس، در چارچوب كار تیمی با همكاری محققانی از كشورهای فرانسه، آلمان، آمریكا و تركیه موفق به ارائه طرحی برای شناسایی ویروس در بازدم افراد مبتلا به كووید 19 شد كه طرح مذكور در هكتون بین المللی EUvsVIRUS رتبه نخست را به خود اختصاص داد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، هکتون بین المللی EUvsVIRUS ۲۴ تا ۲۶ آوریل ۲۰۲۰ از جانب European Innovation Council برای مقابله با کرونا انجام شد که نزدیک به ۲۰۹۰۰ نفر از ۱۴۱ کشور در آن شرکت کردند. این افراد به صورت کار تیمی بر روی پروژه های مرتبط فعالیت نموده که در نهایت ۲۱۵۰ طرح در ۶ حوزه مختلف و ۳۷ زیرگروه ثبت شدند.
از بین طرح های ثبت شده، ۱۱۷ طرح انتخاب شدند که از آن میان، ۶ طرح اصلی و در هر زیر گروه نیز سه برگزیده معرفی گشتند. مرضیه موسی زاده دانشجوی دکتری نانوبیوتکنولوژی دانشگاه تربیت مدرس در چارچوب تیمی از کشورهای فرانسه، آلمان، آمریکا و ترکیه، طرح Instant SARS-CoV-۲ breathalyzer را ثبت کردند که در گروه Health & Life و بخش Cheap rapid test موفق به کسب رتبه نخست شد.
بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، این طرح مربوط به ساخت دستگاه اپتوفلوئیدیک با بهره گیری از آنتی بادی مقابل spike protein ویروس و پارتیکل های فلوئورسانت است که می تواند ویروس را در بازدم افراد مبتلا به کووید-۱۹ شناسایی کند.
منبع:

1399/04/01
15:23:49
5.0 / 5
2253
تگهای خبر: تكنولوژی , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا