هوافضا- علوم هوا فضا
از سوی پژوهشكده سرطان معتمد مطرح شد

توضیحاتی درباره انتشار خبر دستگاه تشخیص سریع كووید-19

توضیحاتی درباره انتشار خبر دستگاه تشخیص سریع كووید-19

هوا فضا: پژوهشكده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی با صدور اطلاعیه ای نسبت به توضیحات ستاد ویژه توسعه فناوری نانو درباره خبر ساخت دستگاه تشخیص كووید-19 واكنش نشان داد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، در ایام قبل خبری در خصوص ساخت دستگاه تشخیص کووید-۱۹ در کسری از دقیقه توسط پژوهشگران پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی و دانشگاه تهران منتشر گردید. روز گذشته ستاد ویژه توسعه فناوری نانو توضیحاتی را درباره رسانه ای شدن این طرح بیان کرد که منجر به صدور توضیحاتی از طرف پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی شد.
بنا بر اعلام روابط عمومی این پژوهشکده، متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
«پیرو خبر ساخت دستگاه شناسایی Ros با کاربرد تشخیص کوید ۱۹ توسط روابط عمومی پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی در تاریخ ۳۱ تیرماه، ستاد محترم نانو بیانه ای صادر نموده و در آن نسبت به رسانه ای شدن این دست آورد فناورانه قبل از نهایی شدن مجوز آن ابراز نارضایتی نموده اند.
در این راستا پژوهشکده سرطان معتمد لازم می داند موارد زیر را خاطر نشان سازد:
گزارش خبری انجام این پروژه در تاریخ ۲۳ تیرماه (یعنی هشت روز پیش از گزارش پژوهشکده معتمد) به شکل گسترده توسط مجری محترم پروژه جناب آقای دکتر عبدالاحد که از دانشمندان نامدار کشور هستند از صدا و سیما پخش شده بود که بنظر می رسد ستاد محترم نانو از این مساله ناآگاه بوده است.
همچنین در همان اعلام که در رسانه ملی پخش گردید، مجری محترم پروژه به صراحت پژوهشکده سرطان معتمد را بعنوان همکار اصلی معرفی نموده و همین طور تاییدیه این پژوهشکده را بعنوان یکی از اسناد معتبر اجرای این پروژه ارائه می نمایند.
ضمنا درباب نشر این خبر توسط پژوهشکده سرطان معتمد نیز با جناب دکتر عبد الاحد بعنوان مجری این پروژه هماهنگی لازم صورت گرفته و حتی متن خبر توسط ایشان ویراست شده بود.
در زمینه صدور مجوز استفاده از این دستگاه نیز، پژوهشکده سرطان معتمد تلاش گسترده ای را انجام داده است که مجری محترم پروژه و مسئولان مرتبط در جریان آن هستند.
از همه مهمتر، مقاله چاپ شده بعنوان یک سند قاطع علمی مبین حضور پر تعداد پژوهشگران پژوهشکده سرطان معتمد در فهرست مولفین و بهترین مدرک و دلیل در نقش جدی این پژوهشکده در طرح ایده، راه اندازی و کمک موثر در اجرای آن است.
اگرچه در حمایت مالی ستاد محترم نانو از این پروژه و پروژه های مشابه تردیدی نیست و جای تشکر ویژه دارد لاکن امیدواریم این ستاد ضمن بررسی همه جانبه موضوع، ناخواسته زحمات جهادگران این پروژه که یکی از ایشان به خاطر پذیرفتن خطرناک ترین مسئولیت در این پروژه، خود، مبتلا به بیماری کرونا گردید و بعد از تحمل رنج فراوان، معجزه آسا از مرگ نجات یافت را نادیده نگیرند.»
منبع:

1399/05/01
23:51:38
5.0 / 5
2049
تگهای خبر: فناوری , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا