علوم هوا فضا

چینی ها بزرگترین پایگاه داده ژنتیك جهان را تاسیس می كنند

چینی ها بزرگترین پایگاه داده ژنتیك جهان را تاسیس می كنند

هوا فضا: چینی ها با جمع آوری اطلاعات ژنتیكی بیشتر از ۷۰۰ میلیون مرد در این كشور بزرگترین پایگاه داده ژنتیكی جهان را تأسیس خواهند كرد.به گزارش هوا فضا به نقل از تک تایمز، در همین راستا جمع آوری نمونه خون بیشتر از ۷۰۰ میلیون مرد در این کشور شروع شده که شامل نوجوانان و کودکان هم می شود. این کار در سرتاسر چین صورت می گیرد.
دولت چین این کار را با همکاری مدارس، شعب پلیس در سرتاسر چین و برخی نهادهای دولتی دیگر انجام می دهد. مقامات این کشور کار جمع آوری اطلاعات ژنتیکی مردان را در چین از سال ۲۰۱۷ شروع کرده اند.
این کار پیشبرد طرح های جامع بهداشت و سلامت را در چین تسهیل کرده و به مقابله با بیماری های واگیردار و مسری در نقاط مختلف این کشور کمک شایانی خواهد نمود. علاوه بر این، از این اطلاعات می توان برای طراحی سیستم های کشوری هوش مصنوعی، راه اندازی سیستم های تشخیص چهره و افزایش ایمنی و امنیت ملی چین استفاده نمود.
اطلاعات مورد اشاره به دستیابی به یک نقشه جامع ژنتیک در چین کمک می نماید که نتیجه آن ارتقای سیاست گذاری های جمعیتی، قومی، نژادی و تسهیل برنامه ریزی اقتصادی و اجتماعی برای عموم مردم خواهد بود. اجرای این طرح با همکاری شرکت دارویی ترمو فیشر آمریکا صورت می گیرد و کیت های جمع آوری نمونه های خون مورد استفاده در چین توسط این شرکت تولید شده است.


منبع:

1399/06/05
13:40:40
5.0 / 5
1965
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا