هوافضا- علوم هوایی

شروع به كار آكادمی اشتغال و كسب وكار دانشگاه علامه طباطبائی

شروع به كار آكادمی اشتغال و كسب وكار دانشگاه علامه طباطبائی

آكادمی اشتغال و كسب وكار دانشگاه علامه طباطبایی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شروع به كار كرد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، هم زمان با شروع سال تحصیلی جدید، مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی دانشگاه علامه طباطبائی با هدف آماده سازی دانشجویان، دانش آموختگان و کلیه افراد جویای کار و یا علاقه مند به حوزه کارآفرینی در سرتاسر کشور این آکادمی را راه اندازی نمود.
آکادمی اشتغال و کسب وکار دانشگاه علامه طباطبایی درنظر دارد ضمن فراهم کردن زمینه آشنایی و شناخت بیشتر دانشجویان و دانش آموختگان از خصوصیت ها و علاقمندی های شغلی، دانش لازم را جهت ارتقای توانمندهای خود در جهت ورود به عرصه کسب و کار و متناسب با نیازمندی ها و مهارت هایی که کارفرمایان در بدو استخدام از آنها انتظار دارند، فرا گیرند.
ازاین رو، گام اول ورود به این آکادمی، شرکت در آزمون استعدادیابی است که مختص دانشجویان و دانش آموختگان حوزه علوم انسانی و اجتماعی طراحی شده است. پس از این آزمون، ضمن ارسال کارنامه وضعیت استعدادهای فردی برای متقاضیان شرکت در دوره های آکادمی، مصاحبه ای هم با آنان ترتیب داده می شود تا علاقمندی ها و استعدادهای شغلی آنها بیشتر شناسائی شود و برپایه آن، سفارش های شغلی لازم و هم نحوه مشارکت در دوره های آموزشی در چارچوب مدارس راه اندازی کسب وکار و یا اشتغال عمومی یا تخصصی به آنها عرضه می شود. به این ترتیب، علاقمندان می توانند به صورت کاملا هدفمند و آگاهانه در دوره های مهارتی متناسب با استعدادهای خود شرکت نمایند. بعد از اتمام دوره های آموزشی امکان کارآموزی در شرکت های بخش خصوصی و شتابدهنده های تخصصی حاضر در مرکز رشد دانشگاه برای افرادی که با موفقیت دوره ها را پشت سر گذاشته اند، فراهم می شود تا کارجویان و کارآفرینان بتوانند در عمل مهارت های آموخته شده خویش را محک بزنند.
در نهایت بخشی از افرادی که دوره های آموزشی و کار آموزی مدارس را با موفقیت پشت سرگذاشته باشند و مدرک معتبر دوره را از دانشگاه علامه طباطبائی دریافت کرده باشند، به شرکت ها و کارفرمایان متقاضی جذب نیروی انسانی توانمند معرفی می گردند تا ادامه مسیر شغلی خویش را در این شرکتها طی کنند.
بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی، سه نفر برتر آزمون استعدادیابی و مصاحبه از پرداخت شهریه دوره معاف بوده و همینطور هزینه کلیه دوره های برگزار شده این مدارس برای دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه علامه طباطبائی به صورت نیم بها محاسبه می گردد. علاوه بر این موارد، مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی دانشگاه در نظر دارد تا به افرادی که به صورت داوطلب در جهت تحقق اهداف و وظایف مراکز رشد و کارآفرینی دانشگاه کمک می کنند، بورس مجانی شرکت در این دوره ها را اعطا کند تا انگیزه و مشارکت لازم در دانشجویان علاقه مند به انجام فعالیتهای اجرایی در دانشگاه بیشتر ایجاد شود. بدین منظور سایت ویژه ثبت نام و اطلاع رسانی آکادمی اشتغال و مدرسه کسب وکار دانشگاه به آدرس ta.atu.ac.ir بوجود آمده است.
علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاع از آخرین دوره های برگزار شده در این آکادمی و هم بهره مندی از فرصت های شغلی موجود در حوزه علوم انسانی و اجتماعی کشور به آدرسta.atu.ac.ir و یا درگاه اینترنتی مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی دانشگاه به آدرسkarafarini.atu.ac.ir رجوع کنند.
منبع:

1399/06/19
13:41:01
5.0 / 5
1841
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا