هوافضا- علوم هوا فضا
رییس پارك فناوری پردیس خبر داد

فعالیت 2800 شركت دانش بنیان و 50 درصد اعضای بنیاد نخبگان در استان تهران

فعالیت 2800 شركت دانش بنیان و 50 درصد اعضای بنیاد نخبگان در استان تهران

به گزارش هوا فضا رئیس پارك فناوری پردیس با اعلان اینكه 20 درصد از صنایع كشور، 2800 شركت دانش بنیان و 54 مركز رشد در استان تهران مستقر شدند، اظهار داشت: برای شناسایی همه زنجیره تولید فناوری تلاش شد از ظرفیت كارگروه پژوهش و فناوری استان تهران استفاده نمائیم.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، مهدی صفاری نیا امروز در نخستین جلسه مجمع فناوری و نوآوری استان تهران که در محل کارخانه نوآوری آزادی برگزار شد، تکمیل زنجیره علم و فناوری را یکی از موضوعات مهم در حرکت علمی کشور دانست و اظهار داشت: این زنجیره از ایده و فکر آغاز می شود و به علم و فناوری و در نهایت به تولید و بازار منتهی خواهد شد.
صفاری نیا، دانشگاه ها، شتابدهنده ها، مراکز رشد، پارک های فناوری و شهرک های صنعتی را همچون زنجیره های تجاری سازی ایده تا محصول و توسعه بازار ذکر کرد و تصریح کرد: بازیگران این زنجیره شرکت های صنعتی و فناور، نوپا و تیم های استارتاپی است.
وی اشاره کرد: ۵۰ درصد از اعضای بنیاد ملی نخبگان و ۵۰۰ دانشگاه و پژوهشگاه در استان تهران مستقر شدند، ضمن آنکه ۵۸ شتابدهنده، ۵۸ سرمایه گذار خطرپذیر و ۴۲ مرکز نوآوری و فضای کار اشتراکی در تهران و استان تهران مشغول فعالیت هستند.
رئیس پارک فناوری پردیس با اعلان اینکه همین طور ۵۴ مرکز رشد و هزار و ۲۲۷ تیم نوپا و نوآفرین در تهران و استان تهران مشغول به فعالیت هستند، اشاره کرد: هم اکنون بیش از ۱۰ پارک علم و فناوری و ۲۸۲۶ شرکت دانش بنیان جزو زنجیره تجاری سازی در تهران و استان تهران به شمار می روند.

وی با اعلان اینکه ۱۹ شهرک صنعتی در استان های تهران فعالیت می نمایند، تصریح کرد: همین طور بر طبق آخرین آمار، ۲۰ درصد از صنایع کشور در شهر بزرگ تهران و استان های آن مستقر شدند.

صفاری نیا با اعلان اینکه باید تعامل بیشتری بین اجزای زیست بوم فناوری و نوآوری در تهران و استان تهران به وجود آید، اظهار داشت: همین طور ایجاد راهکارهای توسعه اشتغال در حوزه های فناوری و نوآوری بوسیله مدلهای توسعه کارآفرینی، ایجاد راهکارهای رفع موانع تولید فناورانه و اصلاح قوانین مرتبط، به وجود آوردن راهکارهای جذب سرمایه بخش خصوصی و سرمایه گذاری خارجی در حوزه های فناورانه و ایجاد راهکارهای رفع نیازهای صنایع و نهادهای حاکمیتی استان به فناوری ها با رویکرد تمرکز در توان تولیدی شرکت های نوپا از عواملی هستند که می توانند در تعامل بیشتر اجزای زیست بوم فناوری و نوآوری تأثیرگذار باشند.
رئیس پارک فناوری پردیس با اعلان اینکه همین طور برای تحقق این مساله نیاز است طرح های توسعه ای نواحی نوآوری در استان تهران پیاده سازی شود، اشاره کرد: لازم است طرح های مدیریت اعتبارات تخصیص یافته برای توسعه فناوری و نوآوری در استان تهران برای تعامل بیشتر اجزای زیست بوم فناوری و نوآوری با یکدیگر اجرایی و پیاده سازی شود.
منبع:

1399/06/23
21:39:35
5.0 / 5
1563
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا