هوافضا- علوم هوا فضا

پیشبینی افزایش وزن اطفال با عكسبرداری از مغز

پیشبینی افزایش وزن اطفال با عكسبرداری از مغز

به گزارش هوا فضا محققان دانشگاه ییل با عكسبرداری از مغز نوزادان و بررسی میزان تراكم سلولی در مناطقی خاص از مغز موفق به پیشبینی مقدار وزن گیری اطفال در سال های آتی شدند.به گزارش هوا فضا به نقل از نیواطلس، بر طبق این بررسی پیروی از رژیم غذایی نامناسب منجر به التهاب در مغز شده و بر روند افزایش طبیعی وزن کودکان و اطفال تاثیر منفی می گذارد. بنابراین عادت دادن کودکان در سنین کم، به خوردن مواد غذایی دارای ارزش غذایی مناسب اهمیت زیادی دارد.
التهاب مغزی ناشی از رژیم غذایی نامناسب منجر به چاقی کودکان در سنین بالاتر می شود، هر چند هنوز جزئیات و علل علمی این رویداد مشخص نمی باشد.
بخشی از مغز که این تحولات در آن رخ می دهد تقریباً در مرکز آن واقع است و قسمتی از سیستم پردازش پاداش دهی در مغز به حساب می آید. التهاب این بخش از مغز امکان دارد به پرخوری، اضافه وزن فراوان و بی فایده بودن رژیم های غذایی منجر شود.
استفاده از یک روش ام آر آی معروف به تصویرداری طیف محدود برای عکاسی از بافت های مغز ۲۰۰۰ کودک ۹ ساله نشان داد که بین تراکم سلولی بالا در مرکز مغز و افزایش وزن در سال های آتی رابطه مستقیم وجود دارد و هر چقدر این تراکم بیشتر باشد، وزن کودکان هم بیشتر افزایش می یابد. همینطور عادت به خوردن غذاهای فست فودی و بی ارزش در سنین پایین می تواند روند افزایش وزن کودکان را تسریع کند.


منبع:

1399/07/26
00:43:25
5.0 / 5
1354
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا